Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Laguna 2 avariat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
RuNNeRp
Vand renault laguna 2, 2001 - 1.9 dci 120 bhp, 6 trepte, dynamique, clima, esp, 4 geamuri electrice, oglinzi electrice rabatabile. 185000 km.
Avariata lateral stanga (portiere, prag, stalp). Aibaguri cortina sarite(sofer). In afara de aceste defecte masina functiona foarte bine(Nu a fost avariata decat caroseria). Discuri de frana si amortizoare + alte piese schimbate acum 1 luna. Masina este inmatriculata RO.
Pret 1800 euro negociabil. O sa mai revin cu niste poze duminica.

Contact: 0727062047
Steve From Oradea
De unde esti?
RuNNeRp
Bucuresti
RuNNeRp
sus
ignatius
pune o fotografie sau mai multe cu masina in ansamblu si cu interiorul. M-ar interesa, da mai multe detalii despre ea, optiuni, etc decand a fost introdusa in tara? esti proprietar????
RuNNeRp
masina e pe drum... in seara asta ajunge in bucuresti si o sa pun mai multe poze. Eu sunt propietarul, masina e din 2009 in romania.
ignatius
Din ce am citit pe reno.ro, se pare ca ai fost cel mai mare ghinionist cu masina asta, cutie de viteza, senzori, macarale usi, amortizoare, egr, intercooler, flanse, loviri fata, aripa stanga si acum taman ti-a lovit-o si mai tare etc. Sper ca acum ai pus-o la punct si nu mai ai probleme decat de caroserie si vei reusi sa o vinzi. bafta
RuNNeRp
QUOTE(ignatius @ 26 Aug 2012, 15:15)
Din ce am citit pe reno.ro, se pare ca ai fost cel mai mare ghinionist cu masina asta, cutie de viteza, senzori, macarale usi, amortizoare, egr, intercooler, flanse, loviri fata, aripa stanga si acum taman ti-a lovit-o si mai tare  etc.  Sper ca acum ai pus-o la punct si  nu mai ai probleme decat de caroserie si vei reusi sa o vinzi. bafta
*



Toate cele enumerate mai sus au fost reparate ... cum zice si in primul post multe piese au fost inlocuite acum aproximativ 1 luna. Din punct de vedere mecanic masina era foarte ok. Egr n-am avut probleme. Am avut furtunele intercooler crapate, si au fost inlocuite. Cutia de viteze a fost inlocuita. Urmatoarele au fost inlocuite foarte recent (1 luna): sonda march-arriere, panoul de sigurante si relee, flanse, amortizoare (fata+ spate), capete de bara, bielete directie, bielete antiruliu, placute + discuri (fata+spate), buton avarie, pivoti, kit de reparatie macara sofer, piesele au fost noi (mai putin panoul de sigurante)

p.s. masina are jante 17" model Silverstone (una e zgariata) si gume Goodyear Eagle 225/45/17 (mai au cam 3-4 mm) + mai am un set de gume de vara, dar nu sunt foarte bune ( 2 continental runflat + 1 falken + 1 nu mai stiu marca)
ignatius
ca functionalitate cam ce nota ati acorda masinii pe o scala de la 1 la 10? nota asa cum era dinainte de accident. si o nota la aspect general, interior si exterior. multumesc

26 Aug 2012, 16:41:
QUOTE(ignatius @ 26 Aug 2012, 16:33)
ca functionalitate cam ce nota ati acorda masinii pe o scala de la 1 la 10?  nota asa cum era dinainte de accident.  si o  nota la aspect general, interior si exterior. multumesc
*


Dupa ce ii dati note masinii si puneti fotografii, am sa va fac o oferta. Va multumesc
RuNNeRp
Probabil 8-9 la functionalitate. Totul functiona inainte de accident. Motorul trage bine, fara fum. Interiorul arata semne de uzura (pielea de pe volan si nuca erau rupte si le-am dat jos), scaunul de la sofer era ros, dar ala oricum trebuie schimbat pt ca a sarit airbagul.
ignatius
ok, astept fotografiile
RuNNeRp
S-a vandut. Se poate inchide.
ignatius
s-a vandut? s-au nu se mai vinde ? la ce pret s-a vandut???
RuNNeRp
masina s-a vandut la 1400 euro.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.