Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: A PRINS DIN NOU VIATA
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
baiatbelea
pentru ca a stat la vanzare multa vreme in starea in care era si nimeni nu s-a incumetat sa o ia si sa termine proiectul de tuning m-am hotarat ca trebuie sa readuc din nou la viata aceasta masina;
la inceputul acestei veri m-am apucat , in prima faza din lipsa de ocupatie, dar apoi am fost cuprins de vechea pasiune, sa readuc la viata renaultul 19 cabrio care cu un an in urma primise un motor 16 v ;
pt inceput am "rasturnat " masina si am curatat urmele de rugina de pe dedesupt si am antifonat-o prin toate ungherele;
am fost impresionat ca rugina nu a pus stapanire prea tare pe "burtica" batranei ci doar urme superficiale de rugina prin locurile prin carfe antifonul vechi sarise;
dupa ce am antifonat tot inclusiv interiorul aripilor pe fata si interiorul masinii m-am hotarat ca trebuie sa primeasca o culoare frumoasa si pentru ca o vopsire de calitate ar fi costat prea mult am ramas la varianta colantarii ; am folosit colant de calitate buna de la oracal ,care are garantia 7 ani ; sunt foarte multumit de rezultat !!!
interiorul de piele ce era rupt a fost inlocuit cu unul original 16 din plus si care se afla intr-o stare ff buna;
la motor am schimbat uleiul si filtrele doar pt ca masina statuse mai bine de un an dar uleiul scos din motor era la fel de curat ca atunci cand a fost pus!
masina a primit din noiu faruri si semnale cu geam clar si lupe bixenon !!!
pt doritori pot pune poze cu toate etapele reconditionarii dar pt inceput voi pune cu rezultatul final; pt cei interesati masina se afla inca la vanzare dar detaliile le discutam pe prv;
stima tuturor!!!
PS: masina are ITP pana in 2014 si asigurare pana in 2013
maryusuku
felicitari pentru rezultat!
renault19tse
Bravo George.
Felicitari.
turbodxman
Felicitari pentru ambitia de a finaliza proiectul. wink.gif
conte_hd
De nota 10!!!
baiatbelea
va multumesc pt aprecieri! stima tuturor!
denisf
frumos, felicitari
XtreZz
am vazut ca vrei sa o vinzi..
baiatbelea
sunt nevoit sa o vand pt ca am o alta masina pe care trebuie sa o repar si nu am fonduri...
bercenaru
Cum s-a terminat in final? Ai vandut masina sau ai pastrat-o?
Din poze pare sa aiba prelata noua. Ai schimbat-o,cumva?Daca da,cine a facut-o?Am nevoie si eu de cineva priceput pentru asta.
argon
Cat a costat colatarea fata de vopsire?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.