Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Laguna 3
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
CatalinDd
Salut, de curand am gasit o Laguna 3 din 20008 de vanzare cu pretul de 7000E. Am vorbit cu proprietarul si o da cu 6300E.Masina e din 2008, 1.5 diesel, 110cp. Masina esti adusa din Germania, asta insemnand ca eu o sa fiu al3lea proprietar(nu e matracar masina luata si sa o vanda, s-a folosit omul de ea). Masina tinuta in graj. Vi se pare pretul mai mic in comparatie cu alte laguna de pe piata ? Imi puteti spune cat consuma ?

In comparatie cu un ford focus 2009, 1.8 dCi, 115cp, il iau cu 6000E, care vi se pare mai buna ? Cat consuma un ford ? Are 48.000km la bord, masina tinuta in fata blocului.

Dotarile sunt cam aceleasi la ambele masini. Ambele au caroserie sedan.
didiland11
Pentru design ul interior si spatiul suplimentar as alege laguna. Nu ai precizat cati km (reali) are lag si ce dotari are. Ca tinuta de drum stiu ca si focusul sta foarte bine. Dupa pret as risca sa zic cca 150-180km, Expression. Focusul este tot in 6 trepte? Eu sunt multumit de motor, la un consum urban de 8-9%; mixt intre 6-6.5% la o viteza intre 130-150km/h -unde este loc la 4 benzi. Daca nu treci de 100-110, iti iese si 4.5%. Este si topic dedicat consumului...
CatalinDd
didiland11 ambele masini sunt full, nu stiu daca au pachet de drumuri grele.... focusul este in 6 trepe. Despre care vorbeai cand te-ai referit la consum ?
didiland11
la laguna din semnatura ma refeream. cati km are laguna de care zici?
CatalinDd
140.000 are la bord laguna , am mai dat de un vw golf plus 2007, 1.9, 105cp diesel, 88.000 la bord, 6500E, masina e impecabila intretinuta doar la reprezentanta vw, e full masina... sunt mai tentat de vw pentru ca, consuma mai putin 5-7,5. Mi se pare mult ca o masina diesel sa manance peste 8...
Luko13
Daca iti cumperi o masina doar pentru consum esti "praf" , no offence! Daca nu simti atractie cand faci un test drive cu ea si o cumperi pentru consum, nefiind atras de alte aspecte vei regreta mai tarziu. In viziunea mea golf plus e ca un ou kinder .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.