Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: alarma pe Logan pt portbagaj
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
sionut
Salut,

Acum vreo 2 luni mi-a fost furata roata de rezerva de pe Logan. Din pacate alarma mea (un Skytek montat din fabrica) nu e actionata si pentru portbagaj. Am hotarit sa schimb alarma si sa pun una mai perfomanta (Viper Responder 350)

Am citeva intrebari:
1) Stiti cumva daca Responder 350 detine tot ce trebuie pentru a avea alarma si la portbagaj ? Daca nu, ce anume ar trebui sa mai cumpar ?
2) Stie cineva un atelier profesionist de instalare alarme auto ?
3) Pentru Responder 350 am vazut ca se mai instaleaza si alte accesorii.. are cineva experienta cu aceasta alarma pentru a-mi spune daca imi trebuie si altceva decit kitul ?

Va multumesc.
oanadenisa
sal
poti pune cea mai performanta alarma daca nu iti face legatura la senzorul de la portbagaj o sa iti fure in continuare rezerva.
sionut
Duh ! Normal smile.gif Tocmai de asta sunt si ingrijorat.

Are cineva alarma pe portbagaj si usile din spate ? Intre timp am observat ca nici la usile din spate ale masinii nu am intrerupator, deci banuiesc ca este aceasi problema ca la portbagaj.



oanadenisa
dute la un service de montat alarme si te rezolva
viper 350 are si deschidere automata portbagaj
sorin1983
Toate butoanele se pot inseria cu cel de la sofer spre exemplu... deci mai simplu ar fi sa pui un buton la portbagaj(sau sa il folosesti pe cel care aprinde lumina).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.