Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia Break
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Jurnal de Bord
BennyORWO
Dupa cum spune si titlul topicului,vreau sa va prezint masinuta mea,o masina care in curand va avea parte de o odihna lunga si bine meritata dupa 18 ani de exploatare.
Sa va spun cateva detalii legate de istoria acestei masini:
A aparut in viata mea(eu avand 11 ani atunci)in vara anului 2001,masina cumparata de la o matusa de a mea din Bucuresti(numerele fiind pastrate),fiind prima si unica(deocamdata)masina a parintilor mei.
Dealungul timpului masina a suferit 2 accidente minore,necesitand doar inlocuirea aripilor(dupa cum se poate observa in poze,nu sunt aripile originale),si a farului dreapta.
Intre anii anii 2005-2007 si 2008-2011 masina a stat pe dreapta,din cauza ca numai era nevoie de ea,dar ea fiind perfect functionabila.
In 2011 in iunie,cand am inceput de scoala de soferi,treaba s-a schimbat,LYL-ul starnindu-mi interesul.
Dupa toata perioada de pauza masina treabuia vazuta de un mecanic,asa ca exact cand am inceput orele la scoala de soferi,am dus masina la un mecanic pentru mici reparatii.
Masina am luat-o de la mecanic exact in ziua in care am luat si dovada de permis,fiind o bucurie foarte mare pentru mine.
Spuneam mai sus ca LYL va avea parte de o odihna lunga,cauza fiind ca un Duster ii va lua locul foarte curand.
De vandut LY-ul nu vand,REMAT nici atat,tin mult la aceasta masina,face parte din copilaria mea,si a vietii mele.

argon
Daca reprezinta atata pentru tine si vrei s-o pastrezi, fa-o macar sa arate putin mai bine, ca asa cum e acum , am vazut in curte la remat aratand mult mai bine. E varza, nici usile nu i se inchid calumea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.