Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Modul comanda bord, buton rupt...
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Twingo
przamfiri
sad.gif
off, cand o iubeam mai mult i-a sarit un buton de la bord(aia micii sigur au tras de el) asa ca va rog, cu durere MARE in suflet sa ma ajutati, cumpar buton sau modul comanda bord... am rupt butonul comanda aer rece, cald... sau astept rezolvari pentru aceasta problema...
MULTUMESC
Doamne Ajuta !!!
misu.cj
mdaa,e o bucata de plastic care actioneaza o parghie,se poate lipi cu picatura ,cred ca tine.eu am patit la fel,da s-a rupt in prea multe locuri.In fine,poti desface usor panoul si sa comuti manual pe rece daca e blocat pe cald si ai rezolvat temporar problema.banuiesc ca nu mai e nevoie de caldura de acum. smile.gif
przamfiri
Am sunat la dezmembrari si am gasit panoul de bord la 150 de lei, asa ca am fost nevoit sa fac unele inventii, dintr-un cep, dop de lemn care mi-a ramas de la montarea unei bibilioteci, polizat cu flexul, lipit cu un suer glue foarte bun JIP, merge brici,cred ca ma apuc de sculpturi in lemn. laugh.gif
acum am crescut pretul masinii deoarece este singurul twingo care are si lemn in, la bord asa ca sunt foarte mandru.
Doamne Ajuta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.