Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: "Noua" troaca....
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2
br17rfg
De ceva timp ma tot gandeam sa imi iau o a 2 a masina,asa ca am inceput sa iau internetul la puricat si m-am ales cu un golf 3 an 1994 motor 1.6 injectie 75 de cp...masina se afla intr-o stare buna de functionare,ce trebuie schimbat la ea este o bucsa pe dreapta si cureaua de accesorii in rest este teapana....ca planuri ar fi o suspensie,alte jante si poate alt motor...
Shush
QUOTE(br17rfg @ 13 May 2012, 19:14)
asa ca am inceput sa iau internetul la purificat
*



Ai reusit sa purifici tot ? Inclusiv site-urile deocheate ? happy.gif
Cred ca ai vrut sa zici "la puricat" tongue.gif

Multi kmp fare probleme !
br17rfg
Da scuze,m-am grabit biggrin.gif....

Multumesc la fel
kossak
Are un "preten" un Vento din '95, motor de 1.8 benzina. Mi se par foarte confortabile scaunele, interiorul chiar imi pare a fi de calitate. Pacat de tabla. Vento-ul de care zic e cam "putregai", desi cand a fost adus din Nemtia acum 2 ani a aratat bine...

La tine cum sta treaba?
argon
QUOTE(br17rfg @ 13 May 2012, 20:14)
i in rest este teapana....
*



RIP sad.gif
br17rfg
QUOTE(kossak @ 13 May 2012, 19:48)
Are un "preten" un Vento din '95, motor de 1.8 benzina. Mi se par foarte confortabile scaunele, interiorul chiar imi pare a fi de calitate. Pacat de tabla. Vento-ul de care zic e cam "putregai", desi cand a fost adus din Nemtia acum 2 ani a aratat bine...

La tine cum sta treaba?
*



Pai eu cand am luat masina tabla ma interesat cel mai tare deoarece motorul pana la urma si la coada cu 800-900 ron poti lua altul...sta foarte bine la capitolul tabla...
QUOTE(argon @ 13 May 2012, 19:48)
RIP  sad.gif
*


tongue.gif
IntensBurnE
Arata bine la prima vedere happy.gif ....cat te facu` distractia(pret tongue.gif) ?
Cat mai multi kmp fara evenimente neplacute !
br17rfg
Ai pm....multumesc la fel

Maine se monteaza suspensia
argon
Ce e asa secret cat a costat?
2xGI
nu e niciun secret nene, cateva sute de dolari fleur.gif
br17rfg
QUOTE(argon @ 16 May 2012, 10:28)
Ce e asa secret cat a costat?
*


Te intereseaza asa tare cat a costat??

QUOTE(2xGI @ 16 May 2012, 11:04)
nu e niciun secret nene, cateva sute de dolari  fleur.gif
*


Corect biggrin.gif

Ceva mai jos...first stage...
l@u
QUOTE(argon @ 13 May 2012, 20:48)
RIP  sad.gif
*



canta-i prohodu plasticului tau ca nu mai tine cat veveu asta !
argon
Nici nu trebe, ca m-am lasat de colectionat antichitati, si alea din 2001 sunt incluse aici.
Markos
QUOTE(argon @ 16 May 2012, 21:10)
m-am lasat de colectionat antichitati
*


sad.gif
l@u
nu mai ai unde sa le parchezi ? radmasa.gif

sa nu imi spui ca vrei sa vezi si tu cum arata o revizie de 15.000 km radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

mai ai de rontait la plastic pana acolo !
cdadan
QUOTE(l@u @ 16 May 2012, 21:14)
sa nu imi spui ca vrei sa vezi si tu cum arata o revizie de 150.000 km 
*


Te-am corectat.
IntensBurnE
QUOTE(l@u @ 16 May 2012, 19:13)
canta-i prohodu plasticului tau ca nu mai tine cat veveu asta !
*



popa.gif ...... happy.gif
br17rfg
Nebunie pe aici...
Ken Block
Sa o stapanesti sanatos si multi kmp fara probleme smile.gif
br17rfg
Multumesc la fel....
Iulikk
Pai si Dacia unde-i? sad.gif
br17rfg
In garaj biggrin.gif...se odihneste momentan...urmeaza unele trebusoare pentru dansa
Iulikk
Pfff... m-ai linistit. Sper ca numarul sa ramana le fel tongue.gif .
br17rfg
Pai da biggrin.gif...se poate altfel smile.gif
aditza579
Sa-ti zic sincer, cand am vazut ca ai inceput sa bagi bani deja in asta, m-am gandit ca Dacia ori va putrezi, ori se va duce pe la gheare (cunoscatorii stiu). Dar, am stat, am rationat un pic si mi-am dat seama ca asta va ramane masina de "terfeleala" si Dacia, va primi un tratament, aparte, d-ala pe care Politieie Romane nu-l prea tolereaza si ne sanctioneaza pentru el. Ma bucur daca va fi asa. Spor la treaba si felicitari mari pentru achizitie!
br17rfg
La dacie nu renunt eu asa usor....multa lume imi zice de ce nu scot dacia din garaj si sa bag vw...eu unu nu vreau deroarece RFG-ul este masina mea de suflet si asa o sa ramana....este o masina care ma dus prin multe locuri si nu ma lasat in drum,este o masina buna,o dacie buna....o sa aibe un tratament special dacioara gen vopsit la cuptor si multe altele...treaba e ca nu prea am timp de mine dar de masini...totul o sa se faca destul de greu,in reluare ca sa zic asa...
Multumesc man si mult noroc si tie...
bv-08-fgm
Arata bine wub.gif

Jentile astea pe cat sunt? si ce latime au? biggrin.gif
br17rfg
Pe 15 sunt...latime...habar nu am...am caucioace de 195 oricum
br17rfg
New pictures....
argon
E de femei, daca avea HIS la numar era altceva. Si albastrul ala de la jante o strica rau, asa cum erau argintii era perfect.
Iulikk
Galben era perfect tongue.gif .
MuciX
Recomand!

user posted image
Iulikk
Golfu' ala cica asa-i din fabrica.
MuciX
Si ce, nu se poate imita? Am vazut si la noi, sunt curios ce culoare e in talon. Ceva imi spune ca albastru.
br17rfg
QUOTE(argon @ 30 May 2012, 19:23)
E de femei, daca avea HIS la numar era altceva. Si albastrul ala de la jante o strica rau, asa cum erau argintii era perfect.
*


Stiu ca da aiurea cu albastrul ala de pe jante...nu vreau sa le las nici argintii...asa ca idei ceva pentru jante???

QUOTE(MuciX @ 30 May 2012, 19:47)
Recomand!

user posted image
*


Hmmmm...da,frumos..
MuciX
De ce nu faci tu treaba pana la capat si ii pui niste BBS-uri, asa cum trebuia de la bun inceput?

Poti chiar asa:
user posted image
argon
QUOTE(MuciX @ 30 May 2012, 20:56)
Si ce, nu se poate imita? Am vazut si la noi, sunt curios ce culoare e in talon. Ceva imi spune ca albastru.
*



In talon scrie multi-color, golfuri s-au facut doar vreo 260 de bucati, eu am vazut la un Polo , tot editie harlequin, care era de vanzare pe aici prin oras acum ceva vreme, si lumea se uita ca la urs.
MuciX
Ma gandeam la aripile spate + praguri care sunt albastre si poate au considerat-o p-aia baza. Am vazut si eu polo, dar nu arata bine decat daca umbli putin la ele, eventual "trantite".
AlexNIT
BBS rullz':)) la mine in oras sunt multe golfuri cu BBS
br17rfg
QUOTE(MuciX @ 30 May 2012, 20:02)
De ce nu faci tu treaba pana la capat si ii pui niste BBS-uri, asa cum trebuia de la bun inceput?

Poti chiar asa:
user posted image
*


Sunt in tratative cu o cunostinta sa imi dea bbs la schimb pe ce am eu...oricum cam greu cu convinsul dar poate reusesc,eventual ii dau si o diferenta...
MuciX
Sunt sigur ca se mai gasesc.

Nea Marian s-a pricopsit, cine n-are argon sa-si cumpere! smile.gif
argon
E plin de bbs-uri d'alea sau asemanatoare pe toate gardurile. Si modelul asta merge bine pe g3
l@u
la fel cum mergea aragazul pe plastic ! nu mai da recomandari la jante ca a vazut toata lumea ce gusturi ai doh.gif
sorin1983
http://www.google.ro/search?q=teddy+bear+r...0.0.HtAazHCr3DY
astea merg biggrin.gif
catalinSV
QUOTE(sorin1983 @ 30 May 2012, 23:58)


de la tipul asta de jante vine si denumirea de bmw ursulet la noi in romania...
Shush
Pe un VW dau bine doar jantele astea : http://s4.images.drive2.ru/user.blog.photo...f4dd2-large.jpg
corbex
Asa a vrut Dan, pentru masina de serviciu, dar au fost editie limitata, numai pentru cunoscatori.
bv-08-fgm
Pune o poza cu motoru' ca sunt curios cum arata smile.gif

Ca tot vorbeai de garda...uite cum am avut-o eu in primavara http://www.facebook.com/photo.php?fbid=296...&type=3&theater
l@u
e perfecte ptr. ulite !
br17rfg
Intre timp a venit un e 36 dar pana la urma tot la golf m am intors...
gti edition,2.0 8v,geamuri electrice,trapa electrica,suspensie,etc...

Cam murdar golfuletul in poze dar i am facut is o baita bine meritata

P.s. caut buza fata gti,vr6.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.