Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu se mai aprind ledurile din habitaclu.
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Sailas2006
La masina din semnatura dupa trecerea de la Tuner list la Update list am ramas cu rotita de pe satelitul de comanda nefunctionala, fiindumi necesara azi m-am apucat de treaba si pana la urma am rezolvato. Fericire maxima ... dar nu. Firul galben de +12v s-a atins de RCD iar de atunci nici un dled din habitaclu nu se mai aprinde, aeroterma, rdc, butoane geamuri, dimarul ptr intensitatea lumini nu mai merge.
Am verificat panou sigurante, am schimbat vre-o doua cea de 30 de la aeroterma, si cea de 15 de la RCD, dar nimic. Totul este perfect functional.

Vre-o idee ceva sad.gif( cum rezolv problema asta. Sper doar sa fie vre-o siguranta din compartimentul motor, singurul loc in care nu am verificat nimic, nu de alta dar era 12 noaptea oricum.

Va rog, o idee sau solutie, ceva ...
TheSting
Nu stiu daca va ajuta cu ceva , dar verificati sigurantele din compartimentul motor si cele de sub bord daca sunt buna. Daca toate sigurantele sunt bune incearcati sa scoti mufa casetofonului si sa verificati daca se aprind becurile. Daca nici asa nu merg alta varianta nu imi trece acum prin cap decat sa verificati becurile sau firele electrice. Iar in ultima instanta sa puneti un tester pe ea poate acesta va spune care problema.
Mult succes, si daca gasiti rezolvarea va rog sa nu uitati sa o postati aici, in cazul in care cineva intampina aceeasi problema.
sageata1976
lumini sau pilot automat are,ele merg normal?
incearca sa scoti si borna de la baterie,si masina mea a facut ceva de genul asta,la test a dat o eroare cu butonul aflat la pedala de frana,dar nu avea nimic,cred ca a fost doar o eroare de calc.de rezolvat nu stiu cum a aparut asa a disparut
Sailas2006
S-a rezolvat ... , am inlocuit o siguranta din panoul aflat in compartimentul motor , cea ptr. poziti stanga de 7.5 A.

Tin sa precizez ca absolut totul mergea pe masina , CC , limitator viteze , etc singura problema fiind lipsa iluminari butoanelor din interior.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.