Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] renault megane 2.1 3000 euro an 2004
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
nt03eae
vand urgent renault megane 2.1 1,4 16 valve 72 kw aer conditionat abs geamuri electrice pe fata ,stare buna de functionare pret 3000 euro negociabil.poze dupa ce se linisteste ploaia.
nt03eae
up serie sasiu vf1lmoboh32954338 tel.0763998992 reducere 10% pentru membrii forumului
BV87FFF
Ma intereseaza. Da si tu mai multe detalii, de unde e adusa masina, al catelea proprietar esti, daca a avut accident sau nu ...
nt03eae
masina e cumparata de noua din romania in 2005 are un singur proprietar e acte,are vopsea originala exceptie fac doar spoilerele care sunt revopsite,are ac functional si portiera dreapta fata e foarte putin atinsa de usa de la garaj.
espacern
Valoarea pentru taxa de poluare?
bossake
Masina e deja inmatriculata daca a fost cumparata de noua din Romania.
Razvione
Eu stiu ca benzinarele au in bord 7000rpm , tu de ce ai 5000?
Catalinmodena
Ops.......... wacko.gif
nt03eae
taxa de poluare,anul acesta e 0 euro la anul o sa fie cam 300 euro 1,4 euro 4 din 2004,e inmatriculata pe bucuresti em am contract de vanzare-cumparare si certificat de atestare fiscala si sincer eu nu an 5000 de rpm sau ce scrii tu acolo,o fi avand masina
argon
E facuta din bucati? Ala nu e bord de megane pe benzina, ar trebui sa aiba pana la 7000 pe turometru, si 3 linii intre 0 si 1, nu 4 ca la tine.
jaaL
QUOTE(argon @ 10 Apr 2012, 06:41)
E facuta din bucati?  Ala nu e bord de megane pe benzina, ar trebui sa aiba pana la 7000 pe turometru, si 3 linii intre 0 si 1, nu 4 ca la tine.
*


De acord cu argon , ce specimen e ala ?ohmy.gif
Cam asa ar trebui sa arate :[attachmentid=1627801629]
nt03eae
carcotasii de la prima sau mutat pe forum la reno!mai sus am postat seria de caroserie asa ca verificati daca e din bucati sau nu si conform auto.ro valoarea masinii e undeva la 4300 euro si pretul meu e 2700 asa ca cine are de cumparat sa analizeze bine cine nu ,comentati in gand si ca o paranteza fiecare dintre voi aveti sau a-ti avut cate ceva de vanzare eu nu am comentat ,ok am inteles ca sa evoluezi ierarhic trebuie sa ai cat mai multe postari.
espacern
QUOTE(nt03eae @ 10 Apr 2012, 04:42)
taxa de poluare la anul o sa fie cam 300 euro 1,4 euro 4 din 2004,

Pe calculatorul ANAF iese cam 1200 Euro mai precis 1189E.
Nu tot timpul un pret mic inseamna o afacere mare--ba din contra.
Poti sa consideri ca un UP.
slider2
QUOTE(nt03eae @ 10 Apr 2012, 07:59)
carcotasii de la prima sau mutat pe forum la reno!mai sus am postat seria de caroserie asa ca verificati daca e din bucati sau nu si conform auto.ro valoarea masinii e undeva la 4300 euro si pretul meu e 2700 asa ca cine are de cumparat sa analizeze bine cine nu ,comentati in gand si ca o paranteza fiecare dintre voi aveti sau a-ti avut cate ceva de vanzare eu nu am comentat ,ok am inteles ca sa evoluezi ierarhic trebuie sa ai cat mai multe postari.
*



domnu' vanzator tu ai postat poze cu masina ta, nu noi. una din pozele ori este gresita, ori masina ascunde ceva. la poza cu instrumentarul de bord (acolo unde se vad km parcursi de masina) ceva nu este in regula, respectivul turometrul este de la varianta diesel in timp ce tu ai masina pe benzina.
nt03eae
euro 4 2004 iese 317 euro,1200 iese la euro 3,cam asa sta treaba la anaf roman poate la brasov e altfel.si cu turometrul asa am luat masina si asa o dau si multumesc pentru up-rile gratis
slider2
inseamna ca persoana de la care ai luat masina ti-a facut-o, si inca o chestie vezi ca motoarele de pe megane 2 au devenit euro 4 dupa 2007.
nt03eae
masina e sigur euro4 scrie in carte ,motorina iese euro 4 abia din 2006 la modelul 2.2

10 Apr 2012, 11:10:
masina e sigur euro4 scrie in carte ,motorina iese euro 4 abia din 2006 la modelul 2.2
nedelcu.andrey
slider2: troaca mea este din 2006 si tot euro 4 este, asa ca nu mai spune, ca doar dupa 2007 sau facut euro 4. Eu stiam ca cele PANA in 2006 sunt euro 3, dar ma rog....



PS. Un up de la mn & spor la vanzare.
espacern
La Renault masina ta apare cu Euro3.....
Asta nu e la Roman sau Brasov e peste tot in lume.
slider2
faceliftul a aparut in 2006 intr-adevar dar in a doua parte a anului, prin urmare sunt destul de putine 1.4 16v 2.2 si implicit euro 4 din 2006.
nt03eae
masina e fabricata in 2004 si prima inmatriculare e in 03 2005 si e omologata ca euro 4 colegu de la brasov are un sambure de adevar dar in situatia masinii mele e cert e euro 4 ,in schimb am vazut un megane an 2003 inmatriculat 2003 acelasi motor si era omologat cu euro 3,meganul meu daca era inmatriculat in 2004 era euro 3 dar am noroc nu e.diseara scanez carte si o postez.

10 Apr 2012, 11:43:
masina e fabricata in 2004 si prima inmatriculare e in 03 2005 si e omologata ca euro 4 colegu de la brasov are un sambure de adevar dar in situatia masinii mele e cert e euro 4 ,in schimb am vazut un megane an 2003 inmatriculat 2003 acelasi motor si era omologat cu euro 3,meganul meu daca era inmatriculat in 2004 era euro 3 dar am noroc nu e.diseara scanez carte si o postez.
danyhhh
Treaba cu turometrele e destul de ciudata, eu am un Megane II.1 din 2004 si are gradatie pana la 7000 de ture, avand motor 1.5 DCI
cj98czh
Pai aici este buba ca primele M2 aveau toate turometru pana la 7000 indiferent ca erau diesel sau benzina .... asta este benzina si are turometru de diesel ... deci undeva este o buba ....
argon
Euro 4 este sigur, pentru ca doar motoarele de 1.4 aveau e4 cu mult inainte de 2007, si a mea e din 2005, dar treaba cu bordul tot ciudata e.

10 Apr 2012, 11:57:
QUOTE(espacern @ 10 Apr 2012, 11:13)
La Renault masina ta apare cu Euro3.....
Asta nu e la Roman sau Brasov e peste tot in lume.
*



Poate sa apara cum vrea ca nu intereseaza pe nimeni cum e la Renault in baza de date, conteaza cum e omologata la RAR in Romania, si e euro 4 100%.
nt03eae
meganul e autentic + aer conditionat,o fi ciudatenie apropo mai are cineva turometru ca cel de pe masina mea?

10 Apr 2012, 12:00:
meganul e autentic + aer conditionat,o fi ciudatenie apropo mai are cineva turometru ca cel de pe masina mea?
argon
Normal. Toti cei cu dci.
nt03eae
asta e masina are schimbate bujiile 2 bobine toate filtrele ulei motor si cutie

10 Apr 2012, 12:18:
asta e masina are schimbate bujiile 2 bobine toate filtrele ulei motor si cutie
99AIM
Mai dar ce carcotasi.....e careva interesat de masina?Nu, dar sa ne dam cu parerea ca e gratis si tot nu avem ce face.
Cine este interesat de masina se duce frumusel la un dealer si testeaza masina,ce daca are bord de dci?daca nu a fost pocnita rau si are airbagurile la locul lor parerea mea este ca merita banii,va vinde cumva omul masina noua de aveti asa pretentii?
nt03eae
multumesc mult ,ca sa elimin din suspiciuni am postat seria de caroserie ,cine are relatii la reno poate sa verifice masina si kilometrii.
BV87FFF
@99AIM: Daca ai fi avut pe mana o masina bubuita n-ai mai fi privit situatia atat de simplu.

Si da, ma intereseaza masina, putin imi pasa de taxa si valoare de revanzare, dar nu cumpar masini care au fost lovite si nici dinalea cu repere aiurea pe ele - gen ceasuri de diesel pe benzinar.

Daca eram mai aproape faceam o tura sa o vad, pretul e bun, daca era nelovita si mergea stas 150-200km o cumparam instant - e ditamai caroseria pe 1.4, nu cumparati la pret cu cele de 1.6 sau cu cele DCi.
nt03eae
fratele meu vorbesti numai in dodii,nu am inteles unde vrei sa ajungi!faza cu ceasuri de diesel pe benzinar iar e banal nu s-ar potrivi asa e venita masina.nu a fost bubuita ma repet masina are vopsea originala exceptie fac spoilerele care sunt revopsite si portiera dreapta fata e foarte putin infundata.si faza cu motor mic pe caroseria asta dar ce spui de 1,2 pe octavia tur?

10 Apr 2012, 14:44:
fratele meu vorbesti numai in dodii,nu am inteles unde vrei sa ajungi!faza cu ceasuri de diesel pe benzinar iar e banal nu s-ar potrivi asa e venita masina.nu a fost bubuita ma repet masina are vopsea originala exceptie fac spoilerele care sunt revopsite si portiera dreapta fata e foarte putin infundata.si faza cu motor mic pe caroseria asta dar ce spui de 1,2 pe octavia tur?
StefanT
QUOTE(nt03eae @ 10 Apr 2012, 14:38)
ce spui de 1,2 pe octavia tur?
*



E turbo cool.gif
nt03eae
o fi turbo dar turbina ii da maxim 25% din puterea totala. Apropo am vorbit cu persoana de unde am luat masina si a aspus ca a schimbat el folia din ceasuri in ideea sa -i puna nu stiu ce lumini dar nu a mai apucat si mi-o trimite prin curier.
nt03eae
up
BV87FFF
Salut, poti sa-mi trimiti un set de poze detaliate la adresa florin.bentia@bw-media.ro ? In ce localitate e masina ?

Nu stiu daca am timp saptamana asta s-o vand pe a mea si sa vin sa o vad pe ta. Poti sa o rezervi pana dupa sarbatori, sa vin saptamana cealalta s-o vad ?

Mersi !
BV87FFF
Oare cat de greu e sa faci niste poze ? Nu serios, te-am sunat, ti-am spus ca am client pentru masina mea, ti-am confirmat ca ma intereseaza a ta pentru ca pretul e ok, doar n-o sa bat 700 km pentru doua poze cu casetofonul masinii.

Ma interesau mai mult cartea service si actele. Sa vad si eu la ce intervale a fost facuta revizia, ce probleme a avut in garantie, pe ce SRL a fost cumparata masina in leasing.

Pe mine o masina alba, fara dotari dar cu AC, cumparata in leasing, cu bordul "gresit" ma duce cu gandul la [cine se prinde are o duda].

Eu o sa fiu plecat vreo patru zile. Cum pot sa-i spun eu omului ala caruia imi da 2000 de euro pe un Megane din 96 sa ma mai astepte doua saptamani, ca poate imi gasesc si eu alta masina ?!?

nt03eae
scuze de intarziere dar am fost mai mult la munca.am trimis pe adresa de mail poze.o zi buna si sarbatori fericite la toti !
argon
QUOTE(BV87FFF @ 10 Apr 2012, 14:07)
- e ditamai caroseria pe 1.4, nu cumparati la pret cu cele de 1.6 sau cu cele DCi.
*



Ce conteaza capacitatea motorului, la 98 de cai iti da fum la masina din semnatura cu 1.6 wink.gif

QUOTE(StefanT @ 10 Apr 2012, 15:33)
E turbo  cool.gif
*



La 5 cai in plus si o caroserie cu 300 de kile mai grea, chiar nu mai conteazxa ca e turbo.
aProape
Detin o masina identica (1.4/sedan) si ca am turometrul pana la 7mii ! Confirm ca este euro 4 in carte !
grosu.iulian
ai primit folia?
CrysMM
Pana la urma, care e treaba cu ceasurile de diesel? Sau nu cunosti istoricul masinii?
nt03eae
dupa cum am spus mai sus ceasurile sunt ale ei dar fostul proprietar a schimbat folia,am intrat in posesia foliei originale mi-a trimiso cu curierul.nu vreau sa para a up pentru ca masina e rezervata pana dupa sarbatori.
BV87FFF
16.05.2005 -> 15.000 km
17.08.2005 -> 30.000 km
18.11.2005 -> 50.000 km
...
21.05.2007 -> 104.772 km
...
02.03.2012 -> 126.671 km

Daca te iei dupa acul benzinei care cred ca nici nu se misca de pe 0, e posibil sa fi facut 22.000km in 5 ani. 2 randuri de poze, in primul masina e ok, in cele mai noi sunt puse folii si se vede clar ca in spate nu doar bara e vopsita ci si portbagajul, ii lipseste emblema. 4 anvelope de 3 feluri.

Mult succes la vanzare, prefer sa iau ceva pe la 3500-4000 de oiro dar sa fie in stare mai buna.


nt03eae
Colegu dar la 2600€ vrei avion?ai spus ca vrei sa fie cat mai ieftina!daca nu ti-e de luat nu incurca lumea sau vrei sa te astept sa vinzi masina ta(megane 1 an 96 1,6 )cu 2000 € si sa mai pui 600€ sa o ei pe-a mea.asta e masina daca stau bine si ma gandesc pe bucati ies mult mai bine.
BV87FFF
Nu incurc pe nimeni, subliniez o serie de "greseli" in anuntul tau.

Am bani cash destui, daca masina ta era fara accident si km erau reali a doua zi la prima ora eram la tine sa-i facem o proba, dar la pretul asta eram ferm convins ca nu e asa, nici Logan nu gasesti intreg la banii astia. 2600 de euro era un pret bun pentru ce ai postat la inceputul anuntului, dar stai ca pe langa bari mai are si altele elemente vopsite, bani de intretinere n-au prea fost iar 22.000 km in 5 ani mi se pare cam abureala.

Masina o iau strict pentru tavalit pentru firma, nu ma ajuta cu nimic ceva mai scump, vroiam ceva cu AC dar mai ales cu ABS - obisnuit cu franele de pe Focus si cu stilul de condus grabit iarna asta am evitat sa ies cu Megane-ul, e moartea caprioarei pe mazga fuge in toate partile si pana se opreste ai timp sa zici o rugaciune de 3 ori. Pe a mea am scos-o de la vanzare pana in toamna, clienti am chiar si la bani multi dar pana in 3000 n-am gasit decat epave si mai mult nu am acum.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pe Focus din 2004 am dat 3000 de euro, prim proprietar cumparata din RO, fara accident, 130.000 km cu carte service la zi cu facturile aferente, clima, motor adevarat de 1.8 benzina si frane bune pe discuri nu mizerii de tamburi ca la Megane - proprietarului nu-i mai convenea consumul de 14% in Bucuresti si ii era frica de taxa imensa de inmatriculare la vanzare. Si cine a condus Focus stie foarte bine ca e de 10 ori mai masina decat Megane. Asta asa, ca fapt divers, sa iti dai seama de ce n-as da mai mult de 3000 pe un sedan din 2004 cu motor de 1.4 iar pretul de 2600 mi se pare doar OK si nu extraordinar - ocazii speciale au existat si vor exista mereu.
bossake
Nu vad nimic deosebit in anuntul asta. Masina e intr-o stare conforma cu pretul smile.gif

Bafta la vanzare.
CrysMM
Pretul este prea bun, ganditi-va ca unii cer 2500 pe Solenza cheala biggrin.gif
nt03eae
BV87FFF am inteles ca nu o mai vrei,nu e nici o problema nu te-am rugat eu dar bati campii :meganul 2.1 are discuri ventilate pe fata si pline pe spate si inca un aspect poate neimportant pentru tine dar foarte important pentru mine, fiind bugetar salariul e cum e si ca sa nu ma acuzi si pe mine ca bat campii la 1.4 cc asigurarea e 250 pe an si impozitul 50 tot pe an ,la 1.8 cam cat e ?14 % in oras e enorm cu taxiul iesi mai ieftin .asta iarna maxim 11% in regim de oras.
nt03eae
se poate inchide,a plecat la un coleg din bacau cu 2450 euro
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.