Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: jante rs pe megan 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
simyandrei
am si eu o intrebare am gasit sa cumpar un set de jante de megan rs pe 18'' si vreau sa le pun pe megan 2!jantele vin cu tot cu flanse adaptoare si cu prezoane!ideea e urmatoarea..am auzit ca nu prea sunt sigurea aceste flanse si ca se pot desface in mers?a mai avut cineva?jantele au mai fost montate pe un megan si zice ca nu ar fi fost problema!
alexumf
Nu cred că se desprind sau cedează flansele, însă dacă nu au fost bine făurite sunt șanse mari să ai 4 roți dezechilibrate și vibrații în volan indiferent de viteză....
Dacă prețul e bun, eu m-aș risca...
Dau acest sfat, pt că pe vremea Oltcitului, mulți erau împotriva flanselor și după ce mi-am pus CMS-uri de Dacia Dedicatie, și-au mai pus și cei din gașca celor conservatorii. Știu că Megane nu e Oltcit, însă ce făceam cu acea masina nu fac nici acum cu Negane-ul..și nu am pierdut nici o roata!
VyRuZ
Sunt curios cât plătiți anual la dentist voi 'ceștia cu jante pe 18". biggrin.gif Am avut onoarea să merg cu un Leon cu jante pe 18" și mi-au clănțănit dinții-n gură.
simyandrei
pai dak am avut 17 pe ea si nu ma plang nu kred ca e belea mare pe 18!dar sunt si km scumepe 700 euro cu flanse si anvelope bunicele!
alexumf
Merg cu Passat CC cu jante pe 18 prin Buc si am toate plombele la locul lor!!!
Sincer, acum imi pare un pic rau ca nu mi-am pus si eu pe Megane jante pe 18...
Si, desi urasc cand vad chestii d'aste scrise...sa nu ai probleme cu militia si ITP-ul (desi nu am auzit de nimeni pana acum sa ramana fara talon pe motiv de jante...la ITP iti pui unele din gama 15-17' si s-a rezolvat)
In poze jantele par ok, deci ca pret e ok...
Ai intrebat de provenienta flanselor? (cumparate, facute de bunicu la strung)
atipiq_nightmare
Ai tot 5 prezoane la meganul tau?
Cu flansele nu-ti face griji ca sunt safe daca prezoanele au lungimea corespunzatoare.
alexumf
Eu am jantele pe 4 prezoane, am insa flanse distantiere...stiu ca nu este acelasi lucru, insa eu mi-as fi pus flanse si as fi trecut pe 5 prezoane daca nu gaseam jantele pe care la am acum...
TheSting
Eu am avut flanse pe fotul Golf timp de 3 ani si jumate. Nu am intampinat nici o problema.
Sigura atentie trebuie sa o acorzi faptului ca flansele trebuie sa fie bune, adica sa nu ai supriza ca, gaurile sa nu fie centrate pe ax si in mers sa ai supriza unei masini extrem de instabile. Dar in ziua de azi acest lucru se intampla mai rar.
eugenTL
Cat sunt facute cum trebuie n-ai treaba,
simyandrei
dak sunt ok si ma inteleg maine cu omu poate o sa vedeti maine poze cu ele!cum vin jante de rs pe sedan!

9 Apr 2012, 17:23:
tokmai am cumparat jantele!maine o sa le montez si o sa revin cu poze si impresii!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.