Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Autoturism
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Egyzio
Salut,

Doresc sa achizitionez un autoturism marca/model:

-DAEWOO (Matiz, Nubira II);
-DACIA (Logan, Solenza);
-Ford Ka;
-Skoda Fabia;
-Renault (Clio, Laguna);
-Fiat (Panda, Punto);
-Opel Corsa;
-VW (Polo, Golf IV);
-Chevrolet Spark.

Ca buget in jur de 2000 euro, doar de la proprietar, nu are importanta motorizarea/culoarea/dotarile.
Doresc pentru mine, nu sunt intermediar!

Astept oferte, merci!
ph 25 BET
http://www.reno.ro/index.php?act=ST&f=5&t=231002

ce zici de a mea?
sechi
Am un Opel Corsa, cumparat de mine din Germania, dar pe care nu l-am adus inca in tara, ca am avut alte treburi.
Ca pret, cu tot cu adusul si inmatriculatul ajungi sub bugetul propus cu vreo 200 Euro. Ma ocup eu de toate (RAR, taxa de poluare, etc..)
Nu are dotari, dar e masina buna. De remarcat ar fi trapa si jantele de aliaj.
Asta e masina: http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll?Vi...E:X:RTQ:DE:1123

Alte detalii le discutam, daca esti interesat, pe privat, sau la telefon.
Tel.: 0722 933177
Egyzio
Mai astept oferte, merci!
jungle_21
Poate te intereseaza.Stiu ca nu e cea mai ieftina dar e o masina ingrijita in care nu trebuie sa investesti nici un leu. Mai am un set de roti de iarna noi la ea.
http://www.autovit.ro/renault-laguna-C23700071.html
Egyzio
Salut,

Frumos Laguna, dar depaseste cu mult bugetul.
Am uitat sa specific si urmatoarele:
-ca vechime, cel mult ~10 ani;
-valabil doar pentru Bucuresti si zonele limitrofe.
+
Am apelat la forum poate ma ajutati voi, auziti pe la o cunostina, o ruda, asa pe Internet am tot cautat, dar am dat peste intermediari; (ex.: "vopsea originala", cand colo era toata vopsita).

O zi buna la toata lumea!
play_nickos
salut, poate iti arunci un ochi p-aici! este masina personala
http://www.daciaclub.ro/-VAND-Opel-Corsa-C-t238206.html te astept cu un raspuns!
Egyzio
Da, dar depaseste mult de tot bugetul...
Egyzio
Inca mai caut o masina!
taxi4you
salut.
daca te intereseaza am niste Cielo de vanzare,an fabricatie 2005 si 2006,sunt galbene toate si am facut taximetrie cu ele.
fabricate in korea,lot pentru taxi
motorizare 1498 cmc cu o axa
benzina+gpl de fabrica
aer conditionat
sunt in stare buna,ca preturi,in functie de starea celei pe care o alegi...pret pleaca de la 1700 pana la 2200 euro.
ofer fiscal pe loc si nu vand fara perfectarea actelor.
hepea
Nu mai e tinerica dar se incadreaza in buget wink.gif

http://www.reno.ro/index.php?act=ST&f=5&t=228147
monta
Salut,dacia solenza 1.4 MPI,an 2004,39000 km,in stare buna,fara rugina,accept orice test,mersi.
#Dino
Mai mult ca sigur nu e samsar. 120%

taxi4you
scuze...am uitat sa precizez...
din postare 2005 si 2006 se intelege nu doar doua masini,ci anul lor de fabricatie...
in total sunt 8 (opt) cielo,ai de unde alege biggrin.gif
nici nu te-ai deranjat sa spui vreunuia dintre noi "multumesc de oferta".
PASTE FERICIT!
Egyzio
Salutare la toata lumea si Hristos a inviat!

@taxi4you: Vreau o masina de la proprietar, DIN BUCURESTI! "Nu m-am deranjat sa spun 'va multumesc pentru oferte' din trei motive: am multumit anticipat in primul post, topicul e prilej de 'reclama' - ca sa zic asa, si vreau sa cumpar, e si in interesul vostru sa va postati ce vindeti.

@hepea: Multumesc, dar dupa cum ai spus, nu prea mai e tinerica si km multi...

@monta: Daca poti sa-mi trimiti ceva poze pe PM si cu alte detalii, te rog.

@monta: Hai sa acumulam posturi cu afirmatii gratuite; daca era sa fiu samsar, nu mai postam aici sa cer o masina de la propietar si alte pretentii, ci ma uitam doar dupa profit, fa te rog posturi multe in alta parte!

PASTE FERICIT!

16 Apr 2012, 20:05:












ROG UN MODERATOR SA STEARGA/INCHIDA TOPIC-UL!
MULTUMESC!
taxi4you
mi-ai aprins niste beculete...
ai citit ce am scris eu jos la mine la auto???
scrie ...sunt un tip........
asadar,nu sunt prost,am si eu ceva scoala daca cumva crezi ca noi astia cu firme de taxi suntem prosti,fara educatie...
te contrazici in toate cele trei afirmatii de multumire:
1.nu ai multumit anticipat catre noi datorita faptului ca nu ti-ai lipit afisul de cumparare pe gardul tau...ai multumit FORUMului ca te gazduieste si iti ofera posibilitatea de a-ti cumpara ce vrei de aici,eventual vinde wink.gif ;
2.nu am nevoie de reclama wink.gif ;
3.daca vreau sa vand ceva aici pe FORUM nu sunt atat de prost sa nu stiu sa deschid un topic...unde toata atentia va fi asupra produselor mele wink.gif :
4.SUNT proprietar daca nu ai citit ce am scris si am specificat iti ofer fiscal pe loc...oare nu-ti da de gandit nimic???sa ai o droaie de masini si sa dai si fiscal cand anul a inceput de curand??? biggrin.gif
5.nu ai specificat DIN BUCURESTI in prima postare...cele din provincie sughita,sau nu sunt masini???alti inseamna ca sunt fraieri ca-si cumpara masini si de afara??? radmasa.gif
bafta la samsarie in continuare...avea dreptate colegul,te-a mirosit din prima.

16 Apr 2012, 23:56:
am vazut ca esti interesat de masina lui @monta...de unde este?Nu scrie nimic la locatie biggrin.gif

17 Apr 2012, 00:02:
daca te grabesti sa-mi raspunzi,am aflat eu de unde este @monta...ms frumos.
Egyzio
@monta: Merci frumos pentru PM, nu-ti pot raspunde, din pacate, am prea putine posturi.
Am mai vazut anuntul tau cand am cautat pe auto ro, dar nu-mi venea a crede km. Problema e si cu banii, bugetul alocat este pana in 2000 E. Ramane sa se decida sotia (pentru ea caut), dar renunt la ajutorul forum-ului, pentru ca incepe sa se bata campii aiurea.

@taxi4you: Are rost sa o lungim aiurea? Greseala mea ca nu am specificat in primul post ca este valabil doar pentru Bucuresti si sa iti multumesc tie in special.
Eu nu cred prost pe nimeni, NU VREAU O MASINA PE CARE AU MERS MAI MULTE PERSOANE, indiferent de gradul lor de inteligenta.

Alte discutii la cafenea!

CLOSED!
taxi4you
am vazut ca esti nou pe aici...
totusi,ne-am intalnit pe un FORUM ,nu la targ,la samsarie...
te contrazici singur sau crezi ca te-ai intalnit cu niste fraieri care nu stiu sa se incheie la bocanci.
ideea cu numai din bucuresti si masina pe care sa nu o fi condus-o mai multe persoane.
de ce nu ai postat:
masina care a avut un proprietar biggrin.gif
iti dai seama ce vrei?vrei o masina de zece ani cu un singur proprietar...crezi ca daca are un proprietar in carte a condus-o doar unul?
fierul este fier,conteaza cum este intretinut,daca ai bagat sau nu bani in el,daca ai facut schimbul de ulei sau nu si multe alte detalii...eu am evidenta la fiecare masina cand si ce anume s-a schimbat.
sa sti ca taxiurile in proportie de 70 % sunt mult mai intretinute decat o masina particulara,noi nu avem voie cu masini mai vechi de 10 ani,eu am inlocuit cielo la 5 ani,mai am foarte putine pe strada din cate am avut.
Asta a fost o mica argumentare si pentru cei ce mai citesc pe aici...nu mai fugiti de masini care au fost taxi,in multe cazuri starea taxiurilor si pretul creaza o afacere profitabila pentru cumparator...noi ne multumim ca ne-am scos banii cu ele.
Bafta la toata lumea!
#Dino
Cam ce Polo/Corsa/Golf/Logan te astepti sa gasesti la 2000 Euro, un singur proprietar?
taxi4you
nu cred ca il vrea pe platforma la banii astia biggrin.gif
sau poate ii trebuiesc doar actele... blink.gif

17 Apr 2012, 15:38:
golf IV la 2000 euro???
gaseste-mi si mie unul smile.gif
nu-mi trebuie,dar sa ma dau si eu mare ca am golf.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.