Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ambreiaj in trepte
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
bambu
Salut colegi,daca apas ambreiajul usor sau il ridic usor la plecarea de pe loc se simte sacadat (parca apas in trepte si freca de ceva).La plecarea de pe loc e incomod in rest e ok .Trebuie schimbat kitul,cablul ? sau alta solutie.
Va multumesc.
endereugen
lubrifiaza pedalierul
TM31BDY
Nu stiu la altii cum e ,dar la mine cablul de ambreiaj e autoreglabil insa din cauza uzurii el ajunge sa agate cateodata intro anumita pozitie ,de asta simti acea sacadare. Eu lam dat jos ,lam pliat de 2-3 ori si si-a dat drumul acel arc care are rol de a regla tensiunea din cablu.
bambu
Nu-mi dau seama daca e de la cablu,am uns si pedalierul dar tot asa se comporta,am impresia ca furca de la am breaj freaca dar nu prea imi vine sa umblu pe acolo sau sa dau cu vreun spray cu vaselina ca nu cunosc.
silviuum
se demonteaza usor cablu de anbriaj...maine vreau sa il schinb cu altul nou...se conporta exact ca la tine
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.