Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Accident usor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
liviudavid
Salut,
Am reusit zilele astea sa lovesc masina, prima oara in 4 ani. A fost vina mea, eram cu gandul la cum sa rezolv niste treburi si cand am iesit dintr-o parcare nu m-am asigurat, un Seat care venea din stanga m-a acrosat usor. (nu am casco sad.gif )

Ca paguba: un far spart, e puteam sa ies mult mai rau, din ce se vede de la suprafata am un proiector spart si bara putin translatata spre dreapta. Bara nu a fost sparta dar probabil ca s-au rupt niste cleme de prindere, de asemenea o clema in care se prinde grila a fost rupta, farul din dreapta si el e miscat (probabil si la asta s-a rupt cel putin o clema).
Acum, caut un service unde sa rezolv beleaua. As vrea sa repar ce se pin poate iar restul sa le iau din dezmembrari, asa sper sa ies mai ieftin. Cine imi recomanda si mie un service bun, ieftin si cu oameni intelegatori, adica nu "hai sa schimbam tot", care sa vrea sa cautam niste variante convenabile, gen piese din dezmembrari, reparatii, etc. Precizez ca serviceul sa fie in Bucuresti.

Multumesc anticipat!
dominy
salut, de ce nu te apuci tu de reparatie ?sunt tutoriale pe net despre sudura in plastic etc. de demontat nu este o problema sunt manuale poze etc.
fa niste poze si te pot indruma eu pas cu pas pentru rezolvarea problemelor, iar dupa ce ai reparat/schimbat tot te duci si le vopsesti.daca stateam eu in bucuresti te ajutam eu cu cea mai mare placere, iar in schimb aveam nevoie de oglinda farului spart ( asta daca il arunci )

o zi buna si poate faci niste poze sa te putem ajuta.

6 Mar 2012, 12:59:
a si vezi ca preturile la dezmembrari nu sunt asa de mari .. poti cauta la bursa ca sunt multi useri care au lagune de dezmembrat
razvan_Bv47
am far stanga fata Xenon...in cutie original ...0763/624454 model Privilege
liviudavid
Salut,
Din nefericire nu prea sunt priceput la asa ceva si nici nu am experienta. In consecinta voi avea nevoie de un service. Chiar nu are nimeni nici o varianta? Nu a mai lovit nimeni masina?
daniLaguna2
stiu eu un service olimpia ct din bucuresti pe blv preciziei nr 30 cand intri acolo intri ca in spital curat si modern este 100 la 100 turcesc si mecanici turci .... se comporta de nota 10 si lucreaza mai mult pe reconditionari adica poate exista seansa sa ti le repare ... eu am facut barar spate completa bine pe asigurare ca am fost lovit am avut deviz de 400 ron ..dar cei de la asigurare mi a oferit 255 ron si restu plateam eu ..dar mi au facut un cadou cei de la service si nu am mai dat nimik ....hi smile.gif smile.gif smile.gif
ady.sandu
ceva asemanator am oatit si eu.
200ron-far, 300ron-bara,150ron-aripa scimbate intr-un atelier 150ron
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.