Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dilema Koleos: 150CP cu CVA sau 175CP cu CVM
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos > Renault Koleos
dili
Ma bate gandul sa dau Megane-ul nevesti-mii si sa iau un Koleos. Si ca sa nu se dezminta in privinta optiunilor, intr-o dulce traditie, Renault Romania alege el ce ar trebui sa ne placa noua. Concret, au in oferta NUMAI 150CP cu CVA sau 175CP cu CVM
Ce conteaza ca poate mi-as dori 175CP cu CVA (asa cum am pe Latitude), e mai simplu sa aleaga ei. Asa ca va cer si voua parerea.
Varianta 150CP nu e cumva submotorizata? Ca performante si consum e clar sub cea de 175CP cu CVM.
pishky
175 and a propper manual, nu vad ce-i gresit aici.
sunt fan cutii manuale, am condus foarte putin automata, ii vad rostuldar....
la semafor am tinut minte cai automata si am plecat bine, dar dupa 20 -30 m am calcat ambreiaju sa-i dau a doua smile.gif) (si am lipit copilotu de parbriz smile.gif )
dili
Intre cele doua si eu tot asa optez; nu vad de ce nu as castiga putere si performanta (ca sa nu mai zic de consum mai mic) la un pret mai mic.
Ideea era ca m-am cam invatat cu cutia automata si e foarte confortabil; nu mai mestec tot timpul pe acolo.

Asta cu ambreiajul am patit-o si eu si cred ca toti care au condus CVA au trecut prin asta la inceputuri radmasa.gif .
La mine acum e invers: cand conduc Megane-ul, uit sa scot din viteza la stopuri si face putin rodeo pana-mi aduc aminte radmasa.gif .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.