Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Deflector central
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
sxnc
Salut,

Am reusit sa rup intr-un maldar de zapada partea dreapta a deflectorului central.
Am intrebat la Serus si am inteles ca e 440 lei unul nou. Are cineva vre-o idee de unde sa fac rost de unul intreg...nu chiar nou-nout!
VyRuZ
Eu tot p-ăla din dreapta l-am frânt, însă l-am proptit elegant cu niște șuruburi ș-un pic de tablă de aluminiu până la primăvară când am să pot să dau bara jos și să-l repar cum trebuie cu pop-nituri. Poate merge și al tău cârpit, scapi d-un ban. smile.gif
ric26ct
Cauta la Bursa , adica aici :http://www.reno.ro/Bursa-f5.html
Sunt o groaza de baieti care te pot ajuta.
cread
Ce e fraticule deflectoru' asta ?E cumva scutul ala mai ingust , primul de sub bara ?Ca si mie imi lipseste .
sxnc
Salutare,

E mizeria aia de plastic de sub bara fata...se vede in special in dreptul rotilor fata (stanga si dreapta). Am reusit sa-l carpesc f.bine, zic eu...
An dat o gaura in partea care era rupta a deflectorului (partea dreapta) si o gaura in marginea scutului de langa el (evident din plastic) si cu un soricel le-am apropiat si le-am fixat de zici ca-i nou! Asta a fost tot....chiar ca nu merita sa iau unul nou/sh si la iarna viitoare sa o patesc din nou....Pe bursa am gasit la 80 lei dar am zis ca e cam acelasi lucru cu ce-am facut eu....si scutesc 80 ron!
cread
Multam .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.