Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pompa de benzina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
gica_1984
Am si eu nevoie de o pompa de benzina pentru un reno megane 2 berlina, 1.6 de 83kw din 2005, dar vreau ansamblul intreg cu tot cu plutitor , sonda si plasticele albe , si sa fie cu doua conducte tur-retur.
As mai vrea sa stiu daca se potriveste de la modelul scurt sau de la alt tip de masina?
Va multumesc!
TheSting
Intra si tu la bursa si cauta acolo.
ric26ct
Sau dezmembrari in zona ta, despre care ai scris in profil ( Ilfov). Ce inseamna scurt???
oanavas
hachtbag -inseamna la el scurt.
Cauta si tu pe forum poate se potriveste de logan 1,6 , zic si eu.
gica_1984
o sa caut daca se potriveste de la dacia
multumesc
popyca1978
Am un prieten, care si-a luat pompa de la dezmembrari auto (Urziceni) si nu are probleme cu ea este forte multumit.Daca vrei as putea sa te ajut cu un numar de tel. Te salut!
ritter
QUOTE(oanavas @ 12 Feb 2012, 04:43)
hachtbag -inseamna la el scurt.
Cauta si tu pe forum poate se potriveste de logan 1,6 , zic si eu.
*



Hatchback = in traducere, "spate taiat".
Hack
"Hatchback este un tip de caroserie a autovehiculelor moderne. Cuvântul este un neologism provenit din limba engleză, unde hatch înseamnă trapă și back înseamna spate."

SURSA rolleyes.gif
oanavas
am lipsit la orele de engleza, na ce vreti acum
De fapt nici n am facut engleza
gica_1984
Eu am pompa de benzina cu doua conducte de alimentare tur-retur si nu prea gasesc modelul asta, majoritatea sunt doar cu tur!
De ce au scos pompele fara retur si care ar fi problema daca as anula returul si as pune pompa doar cu tur?
Ce solutie imi puteti da?

17 Feb 2012, 23:22:
As mai avea nevoie de conectorul care alimenteaza pompa de benzina cu 12 v, daca are cineva una din intamplare, pentru ca a mea s-a topit ca ar di intrat pompa in scurt si ar fi dat la masa si mi-a topit mufa?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.