Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Citroen C4 1.6 Hdi 90 cp
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Jurnal de Bord
Raducv
Salut! Sunt nou pe forum si am decis sa-mi prezint si eu masinuta. Initial voiam sa cumpar Megane dar mi-a luat inima o alta frantuzoaica.
Este vorba despre un C4 hatchback 1.6 hdi de 90 cai din 06/2006, 134.800km. Masina a fost cumparata 4800 euro fiind neinmatriculata (adusa din franta) , 5650 cu tot cu inmatriculare si toate cele(urmeaza sa mi iau 190 de euro inapoi cu noua taxa) . Are pilot automat , limitator de viteza , comp bord , AC si toate cele . Motorul mi se pare bunicel , imi place cum trage in reprize dar mai ales consumul. Momentan am 145.000 km cu el si in cei 10.000 km de cand o am nu am avut niciun fel de probleme cu ea .
Singurul lucru care nu mi place la ea este suspensia spate , care este cam zgomotoasa la gropi mari(problema ca la toate C4-urile).
Consumul vara 5.5-5.6 in oras, afara 4.7-4.8 cand merg incet (~100km/h)
Acum iarna am 6.9-7 cu ea in oras pt ca este aglomerat si pana ajung la destinatie deabia se incalzeste motorul.
Per total sunt multumit de ea !
sorin1983
ce imi place la ele e volanul... desi ca aspect as prefera coupe. sa o stapanesti sanatos.
R19/16v
Cat ai primit sa iei jantele alea?
Raducv
smile.gif)N-am primit nimic !
Nici mie nu-mi plac! Le-am pus sa le vand sa mi iau ceva calumea ! dar nu le ia nimeni!
Markos
Lui argon i-ai dat PM?
P-A-C-O
QUOTE(sorin1983 @ 5 Feb 2012, 22:42)
ca aspect as prefera coupe

asta pana in momentu' cand tre' sa urce cineva pe bancheta din spate sleep.gif

@Markos: n-auzi bre ca e nou, nu stie povestea... sleep.gif
Raducv
Exact!E mai frumos coupeul dar nu e practic.
Markos
Apropo, vezi ca e forum de cepatrişti, gaseşti o multime de informatii utile acolo.

Raducv
Stiu ! Am cont demult acolo dar imi adusai aminte si de formul reno de cand voiam megane si zisai sa-i fac o mica prezentare si aici.
Markos
Asa arata atunci cand am vandut-o... sad.gif
Raducv
Ai vandut-o si ai luat Megane?
Pareri / Impresii intre ele ?
Sa regret ca n-am luat Megane ?
Markos
Nu, meganul e mai vechi. Citro avea 4 ani si 47.000 kmp. Si taxa platita! mad.gif

In afara de suspensia cam rigida si de zgomotele aferente din spate, nicio problema cu citronelul (exceptand niste maruntisuri electrice schimbate pe garantie - aici am fost inspirat si am bagat garantia extinsa, de 3 ani). Nu cred ca-i cazul sa regreti ca n-ai luat megane, parerea mea.
S4b1n
Un coupé ca al lui Markos are si varul meu, si mi s-a parut ca se invarte cam greoi volanul, ceva cam ca la mine la Symbol. Sunt frumoase C4, volanul le strica, parerea mea. smile.gif
Markos
Pai directia nu-i full electrica, ca la megane. Merge normal pentru o servodirectie.
sorin1983
tot coupe-ul arata intr-un mare fel biggrin.gif si volanul zic eu e piesa de rezistenta biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.