Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Filtru combustibil fara senzor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
gap2007
Salutari tuturor.

Am un Megane 2.2 diesel 86CP cu filtru de combustibil cu senzor. Am cumparat din greseala un filtru man fara senzor. Stiu ca daca il montez asa, indicatorul de service va fi tot timpul aprins. In afara de acest neajuns, mai pot fi alte probleme?

De asemeni, nu este posibil "pacalirea" senzorului?

O sa incerc sa il schimb, dar in in caz ca nu reusesc, ma gandesc sa il pun pe asta 10K Km si apoi il schimb cu unul cu senzor.

Multumesc!
gap2007
Nu stie nimeni?
solidconvert
Du-te inapoi la magazin si schimba-l... wink.gif
rombul
pune-i ce trebuie -filtru de carburant cu senzor
ovimaxu
Daca e filtru fara senzor nu o sa se intample nimic rau la masina , pentru ca nu are ce . Sa "pacalesti" calculatorul nu e greu , baga mufa in senzor si pune senzorul indeva in zona filtrului . INSA recomandarea mea este sa folosesti filtre ORIGINALE , mai ales ca aici e vorba de siguranta sistemului de injectie .
gap2007

Multumesc ovimaxu!
Filtrul este mann original. E comandat de pe un site online din Romania (nu dau nume sa nu se considere reclama, dar am mai luat de la ei si nu au fost niciodata probleme). E un filtru Mann WK920/5 facut in Austria. A fost 170 lei (sau cam asa ceva).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.