Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Recomandare Service Auto in Timisoara
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Pages: 1, 2
postasu
Buna ziua,

Vreau sa imi cer scuze in primul rand daca s-a mai deschis un topic pe tema asta! Am cautat si nu am gasit nimic care m-ar putea ajuta.

Am si eu o problema cu Laguna 2 a mea. Am cumparat-o in dec 2011 de la un domn care a aduso din Germania. Dupa o vizita la mecanic mi s-a spus ca pierd ulei pe undeva dar nu se stie pe unde avand in vedere ca pe joja nu se vede. Intradevar pierd ulei din cauza ca sub masina se vede pata de ulei (chiar daca este pata de ulei in partea din fata a motorului, pe joja tot nu scade nivelul). Am spalat motorul si nu a mai curs pana am facut un drum pana la Deva si din nou a aparut problema.

Am fost la service in Timisoara la Autoeuropa ( reprezentata renault) mi s-a spus ca imi mananca turbo ulei si ca sa merg sa il demonteze si sa vada ce are, ceea ce nu imi convine mai ales ca masina merge foarte bine (turbo nou pus la 144 000 km - masina are 200 000 km). Intradevar am avut furtunul de la turbo spart, dar l-am schimbat.
Am fost la Promotor, acolo mi-au ridicat masina si dupa ce s-au adunat 4 mecanici si se uitau sub ea mi s-a spus ca nu vad de unde curge si ca am ulei pe paletele de la ventilatorul de la radiator( ceea ce si eu am vazut), si si ca pana nu se agraveaza situatia sa nu ma stresez.
Am crezut ca am fisurat intercoolerul avand in vedere ca ulei picura in partea din fata a motorului si mai ales ca paletele de la ventilator sunt pline de ulei, dar mi s-a zis ca daca era intercoolerul la turatie mare mi se aprindea becul de avarie.

Va rog sa imi recomandati un service bun in Timisoara ca la hotii de la autoeuropa nu vreau sa merg ca sunt nesimtiti si la mecanici destia de ocazie de vin si ridica din umeri m-am saturat.

Va multumesc pentru intelegere.
fazer
Vezi sa nu ti curga ulei de la vreun semering de palier ...eu unul am renuntat sa merg la asa zisele service uri renumite..renumite pe dracu...eu am un mecanic super bun la care de cate ori am fost am plecat cu treaba rezolvata,imi este si bun amic,are un atelier particular in oras...daca te intereseaza trimite mi un p.m. si o sa ti las nr lui de telefon!Numa bine!
postasu
Normal ca ma intereseaza !
Si eu am o cunostinta de genu dar e in alba iulia si e aiurea de fiecare data sa merg pana acolo.

M-am saturat de mecanici de genu fac programare pt constatare, ma duc cu masina, se uita sub ea o ora dupa ce se uita vine la mine si zice : " trebuie sa iti fac o programare in care sa demontez pe la masina ba una ba alta sa vad de unde curge" , si imi ia 100 RON ca s-a uitat la motor de jos in sus.

Nu prea pot trimite PM ca nu am suficiente posturi.
Pe unde anume e acest domn ! prin ce zona?
fazer
Ti am lasat P.M.!Numa bine!
postasu
Am vazut !
Iti multumesc frumos de ajutor!
sergiu23
fazer si eu as fi interesat de adresa si numarul de telefon al mecanicului. Mersi
postasu
salut sergiu!
Eu nu pot trimite PM dar daca vrei da-mi un mail pe cornel.ratiu@gmail.com si o sa iti dau detaliile care mi le-a dat si mie fazer.

Numai bine
sergiu23
Ok. Mersi. Acum iti trimit un mail
fazer
QUOTE(sergiu23 @ 26 Jan 2012, 18:11)
fazer si eu as fi interesat de adresa si numarul de telefon al mecanicului. Mersi
*


Ai aflat amanuntele de la Postasu?Daca nu o sa ti trimit eu un nr de telefon!Numa bine!
postasu
Da fazer!
I-am trimis eu pe mail datele care le aveam de la tine.

Multumesc inca odata
sergiu23
Multumesc, am primit datele
postasu
V-as mai cere parerea in legatura de AUTO Ovarom, ca am tot citit pe forumuri si multi oameni au avut cuvinte de lauda la adresa acestui service .
fazer
QUOTE(postasu @ 27 Jan 2012, 14:21)
V-as mai cere parerea in legatura de AUTO Ovarom, ca am tot citit pe forumuri si multi oameni au avut cuvinte de lauda la adresa acestui service .
*


Da asa se aude ca sunt ok,am avut amici care au avut de a face cu ei...dar pana la urma totul se rezuma la bani,nu?De obicei in service urile renumite preturile sunt mai mari decat la un atelier unde lucreaza un mecanic bun si pe care il cunosti!Parerea mea!
postasu
Iti dau 110 % dreptate doar ca am citit pe forumuri si eram curios ca pentru fiecare service ( Pitstop, ciclop, Promotor si asa mai departe) avea cineva ceva de spus rau la adresa lor doar la Ovarom nimeni nimic numai de lauda.
Am zis ca sa intreb.
gezenie
Salut! Trimite-mi si mie te rog PM cu nr de tel al mecanicului ca am foarte mare nevoie de un mecanic la "caruta" mea. ms
ovidiu89
As vrea si eu numarul mecanicului. Am de schimbat o suspensie la un clio 3
r19buz
Si eu vreau nr, daca se poate
Seba Sama
Cine mai citeste pe aici, dati si mie numarul pls biggrin.gif
postasu
ai pm!
Seba Sama
Multzam!
fazer
QUOTE(gezenie @ 4 Apr 2012, 16:06)
Salut! Trimite-mi si mie te rog PM cu nr de tel al mecanicului ca am foarte mare nevoie de un mecanic la "caruta" mea. ms
*


Sa nu mai faci Laguna caruta,da? biggrin.gif
postasu
ba fazer dar cum de nu am iesit pana acuma la citronada? smile.gif)
daca tot suntem asa multi in tm?
fazer
QUOTE(postasu @ 17 Aug 2012, 16:28)
ba fazer dar cum de nu am iesit pana acuma la citronada? smile.gif)
daca tot suntem asa multi in tm?
*


Pai asta tot ma intreb si eu...tot ma ameninti ca dai un suc sau o bere...inca mai astept! biggrin.gif
AdrianTM
postasu sa stii ca si cei de la PITSTOP sunt foarte buni, lucreaza foarte repede si bine !
postasu
probabil la fel de repede te lasa si fara bani.
Fazer poate pe weekendul asta daca nu intervine ceva amenintarea devine realitate;))
fazer

Fazer poate pe weekendul asta daca nu intervine ceva amenintarea devine realitate;))
*

[/quote]
alcoholic.gif
ovidiu89
Salutare. stiti vreun mecanic mai bun in timisoara? Ma intereseaza sa schimb un rulment spate la un clio 3
espacern
Schimbarea unui rulment spate este o operatie cu grad mic de dificultate......orice service dotat cu presa poata sa o faca.
Nu trebuie mecanic bun ci doar o presa puternica......si piesa noua de calitate.

@+
ovidiu89
Mersi de espacern. Acuma alta dilema. Cum clio se aproprie de 120.000 din cate stiu eu se schimba distributia. Pe unde recomandati sa o schimb in Timisoara?
Yutcaru
QUOTE(fazer @ 25 Jan 2012, 15:23)
Vezi sa nu ti curga ulei de la vreun semering de  palier ...eu unul am renuntat sa merg la asa zisele service uri renumite..renumite pe dracu...eu am un mecanic super bun la care de cate ori am fost am plecat cu treaba rezolvata,imi este si bun amic,are un atelier particular in oras...daca te intereseaza trimite mi un p.m. si o sa ti las nr lui de telefon!Numa bine!
*




La acelasi mecanic ma duc si eu,il recomand total.

Cred ca ne omoara Silviu,ca ii incarcam agenda acuma de Pasti smile.gif
postasu
oare ne gandim la acelasi Silviu?
Yutcaru
Da,RS....
traya170288
Un mechanic va rog, am si eu nevoie de un numar de telefon , cand trec de 1800 rpm se aude un fasait, doar cand o accelerez daca mentin viteza ex(2200rpm) nu se mai aude , cum accelerez again, e si evervant sunetul, sau daca aveti vreo idee ce sa ii fac?


Cand iesim lagunisti la un suc?
postasu
Nu cumva este turbina ce se aude intre 1800 si 2200 RPM?
Iar legat de suc propune si tu la sectiunea intalniri Timisoara wink.gif de obicei noi ne intalneam joia in jurul orei 19:00 la stadion
cristi BRN
Salut, am si eu un clio 3 si se apropie de 120.000 km si trebuie schimbata distributia si implicit pompa de apa , asadar, imi recomandati un service mai de incredere? multumesc
Dodone
AUTODUNIO, str. V. Carlova. Preturi mici, stiu ce fac, au fost reprezentanta Dacia (fostul TIMNOVDAC).
Sau Auto DMC, sau ceva de genul acesta, pe str. Cuvin, colt cu str. Fagului, in zona Fabricii de Bere. Acolo am facut eu recent ultima schimbare de distributie. Preturi bune, au un angajat care s-a mutat recent de la Renault C. Sagului.
Ar mai fi SEVEN H, de pe str. Hasdeu, langa stadionul CFR. Acolo e dever mare, trebuie programare si il recomand pe mecanicul Hansi Ulrich. Are curs de specializare pentru Renault, parolist, atent la ce face.
cristi BRN
Multumesc frumos, am sa trec la fiecare pentru oferta smile.gif
Dodone
Cu placere. smile.gif
Tolika
Imi poate lasa si mie cineva in PM datele de contact la service-ul despre care e vorba in acest Topic? De curand mi-am luat prima masina si as vrea sa merg intr-un service de incredere sa-i fac o revizie completa.

Multumesc anticipat.
bonzotm
stiu eu 2 mecanici buni lucra impreuna
raynorr
Buna! Am probleme cu distributia la un Scenic 2002 si la service-uri "cunoscute" imi cere in jur de 2000 de lei... nu imi permit si oricum m-i se pare jaf pe fata.Imi puteti recomanda si mie un mecanic? puteti sa imi dati daca doriti si numarul mecanicului despre care e vorba in topic.Multumesc! Timisoara
Alexandar
Buuun, daca tot suntem la topic-ul asta, poate careva sa imi recomande un service in Timisoara, care sa imi reincarce instalatia de freon (a masinii, bineinteles laugh.gif )?! Desi nu imi e greu sa caut pe net, as prefera totusi sa merg undeva unde a mai fost si altcineva.
AdR!@N
Alexandar ti-am trimis PM.
parameciul
Buna ziua. Imi poate da cineva, prin PM, numarul de telefon al mecanicului de care se aminteste pe acest topic. De curand mecanicul meu s-a pensionat si am ramas in aer. Multumesc mult.
parameciul
Toata lumea e in concediu?
teofilipoiu
Salutare,
Imi puteti da si mie va rog un PM cu un mecanic bun pentru Laguna 2, m-ar interesa o diagnoza completa. Va multumesc!
alin_TM
Buna seara.Imi puteti ``da`` si mie va rog un mecanic bun pentru Vel satis,2.2 vreau sa ii schimb distributia
alin_TM
Cam liniste pe aici smile.gif

7 Oct 2015, 11:30:
Cam liniste pe aici smile.gif
tudor.c
Salut,

Ma poate ajuta cineva cu datele de contact ale mecanicului de care se discuta in acest topic.

Multumesc
danh66
Buna, puteti sa imi dati si mie numarul mecanicului din topic pe danhuidumac@yahoo.com ?
Multumesc frumos !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.