Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: PRBLEME GEAM STANGA SOFER MEGANE COUPE
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
daniii_86
Sal i-mi cer mii de scuze pentru un topic nou am cautat si nu am gasit nimic ..problema mea este :

am fost plecat din buc si cand am venit am incercat sa inchid masina moment in care geamul de la sofer a coborat ( comanda inversa fata de ce prevazut la dublu clik pe butonul de inchis) am incercat sa il ridic si nimic am scos borna baterie am puso la loc...dupa 10 secunde a inceput sa urce sa coboare singur haotic ba pana sus ba 10 cm sus ba 5 jos fara sa il ating ....am apasat repetat de 15 ori pe buton dupa care cand dadeam in jos o lua in sus si invers ....lam ridicat ...a doua zi dim am inchis iara masina si iara a coborat na mai urcat.....la servisul lui peste nu au gasit problema uni au zis k ori este de la buton ...ori de la modulul ala mic prins cu un surubel pe motoras ....unde intra mufa ....motorasul fara modul pus pe direct a mers ....geamul dreapta merge ....

specific ca este un megane 2 2004 coupe 1.5 geam confort din ce am inteles ....

vreun sfat va rog frumos ....motoras macarasa sau ces alea costa 13 mil sad.gif


se poate sa gasesc modulul ala singur ?

18 Jan 2012, 10:35:
nimeni nu are o idee ??
19vik
Este de la buton. S-a mai discutat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.