Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [OFERTA]imbrac volane cu piele
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
cristian 18i RT
pielea este de calitate.
pret 150 lei.
arad.


17 Jan 2012, 11:47:
scuze sa sters mesajul .
se poate trimite prin curier.
Steve From Oradea
Salut!

Cat costa curierul din Oradea pana la tine si cat timp dureaza confectionarea?
Pt un Laguna II cu 3 spite m-ar interesa. Pretul difera in functie de stil si culoare? De exemplu a treia poza din stanga sus. Sau poza cu volanul pus pe masina (Clio sau Symbol)?
cristian 18i RT
sal.
pretul este acelasi de 150.
curierul cred ca e cam 22 lei.
prin posta este cam 10 lei.
voi pune si poze cu ce piele disponibila am in prezent.
dadoshel
pielea bej seamana cu pielea eco bej de pe megane?
daca da, oare rezita mai mult?am 60000km si deja incepe sa iasa negrul la iveala pe volan.
cristian 18i RT
TOT CE FOLOSESC ESTE PIELE SI ESTE TESTATA.
AUN SI UN PALETAR CU CE AM DISPONIBIL.
CELE CU X ROSU MOMENTAN NU AM.
TIMP DE LUCRU PE UN VOLAN APROXIMATIV 5 ORE
dizzy
Din ce oras esti?
Volan de Logan imbract in piele neagra?
Poti lucra si direct pe masina?
nonic
Recomand, volanul din poza de mai jos este al meu si inca nu se vede nicio urma de utilizare. Pielea si lucrarea de calitate!
RadulescuRomulus
da, dar e din arad. asa am inteles eu din primul post.
si eu vreau volan de piele, dar nu ma pot lipsi de masina 2-3 zile...
dadoshel
@nonic
seamana cu culoarea existenta pe celelalte piese din piele(a se citi vinilin) din masina?
nonic
@dadoshel, uite aici poze cu volanul montat. Tot respectul pentru Cristi pentru ca a cautat pana a gasit culoarea foarte apropiata de original... daca nu sti nici nu iti dai seama de diferenta de nuanta.
cristian 18i RT
QUOTE(dizzy @ 18 Jan 2012, 15:22)
Din ce oras esti?
Volan de Logan imbract in piele neagra?
Poti lucra si direct pe masina?
*



sunt din ARAD
volan nu am dar fac rost daca te intereseaza , il imbrac in piele dupa placerea ta ti-l trimit il pui pe masina dupa care il trimiti pe al tau si asa nu sta masina.
pe masina nu fac ca nu iese asa cum trebuie.


RadulescuRomulus pune o poza cu volanul tau si incerc sa fac cum am scris mai sus.



te salut nonic si multumesc foarte mult pentru apreciere
dizzy
Inteleg, totusi esti prea departe.
Poate daca se iveste vreo calatorie in zona Arad facem treaba.
RadulescuRomulus
subscriu la parerea lui dizzy. ma cam streseaza ideea de a gasi tu acolo un volan si sa facem schimb mai apoi...
unde mai pui ca al meu are cruise control...

de asemenea, daca ti se iveste o excursie in bucuresti, si poti aduce "atelier mobil", cred ca ai avea 2 clienti deja...
mishu_wrc
Salutare...

M-ar interesa si pe mine un volan in piele pt un logan Ph1. Cum nu am posturi nu pot accesa PM asa ca as dori sa vb. pe mess sa vedem cum facem avand in vedere ca is din Cluj. Multumesc.

ID: mishu_wrc
dizzy
Eu as fi client cu doua masini.
mariusd4
As mai fi si eu client pentru Bucuresti....
RadulescuRomulus
cristian 18i RT, baga mare! sunt 4 masini gata sa-si dea volanu' pt tine...
cristian 18i RT
daca voi avea drum prin bucuresti va anunt .
clar ca si pe mine ma intereseaza.

am gasit ceva piele perforata .
atasez si poza.
pe volan arata ca si in imaginea cu volanul de VW.
sageata1976
Pai cred ca daca ai reusi sa ajungi in bucuresti intr-o sambata si duminica cu siguranta nu vei avea timp sa dormi noaptea,ar fi coada,sa faci programari,eu unu astept si sper la un anunt pe privat cand ajungi coolspeak.gif
desmo
si eu as fi client daca vii. asa ca te asteptam.
RadulescuRomulus
cristian 18i RT, baga MAAARE! sunt 6 masini gata sa-si dea volanu' pt tine...
Intrebare: poti face fata intr-o zi la toate?! ca oricum, pana te hotarasti tu, mai apare una cel putin ...

+

eu am cruise control => pretul e acelasi pt imbracat?
R19/16v
Vrei sa-ti imbrace si butoanele?
RadulescuRomulus
nu.
cristian 18i RT
am sa vorbesc cu un coleg care face si el volane si daca vrea si el sa vina. atunci va anunt cu cel putin 2 saptamani inainte.

pretul este acelas si la cel cu butoane.
mishu_wrc
Volanul meu a trecut prin mainile lui Cristian, iar rezultatu este unu foarte foarte bun. Multumec inca o data Cristian.

cristian 18i RT
asta sa facut azi.
asa arata pe volan pielea perforata care o am acum.
cristian 18i RT
asta este pielea ce o am , cele cu x rosu mamentan nu am.
R19/16v
Daca tine pe cat de bine arata, me -> happy customer!

[attachmentid=1627784077]
cristian 18i RT
QUOTE(R19/16v @ 2 Feb 2012, 11:58)
Daca tine pe cat de bine arata, me -> happy customer!

[attachmentid=1627784077]
*



trebuie sa tina, pielea este tratata special pentru volane.
multumesc.
Marius WAS
Salutare!!!

Ai PM de la mine, pe langa ce ti-am scris in PM ma intereseaza daca poti imbraca si viziera in pielea ???

Numai bine!!!
cristian 18i RT
team bagat in lista de mes
vladimireee
salut. lasami si mie un PM cu adresa de mess
RadulescuRomulus
cristian 18i RT,

da-mi PM daca te hotarasti - candva - sa vii la bucuresti pt a ma inscrie [primul de preferinta!] in lista clientilor.
dau unsubscribe topicului.

ms.
B-64-MVP
daca vii in capitala si eu sunt clientul tau, daca a facut mishu inseamna ca esti meserias !!! Te asteptam cu mare drag biggrin.gif !!!
Deeblue
Salut.Sunt din TM si as dori sa vin in ARAD pentru un inlocut de piele la un volan de clio 2. O adresa de mess?
endereugen
sunt si eu interesat si hotarat. in cazul in care te hotarasti spre bucuresti te astept si eu.
bafta!
cristian 18i RT
si eu as vrea sa pot veni in bucuresti dar acum iarna sincer nu cred ca ajung.
va multumesc pentru apreciere.
B-64-MVP
nu e problema cristi, si noi asteptam vremea frumoasa ca sa putem sa ne apucam de modificari, esti asteptat cu mare drag cand se va face vremea frumoasa !!! Respect !!!
Deeblue
Salut.Lasa-mi un id de mess pe PM.Multumesc
cristian 18i RT
am trimis PM.
buty_76
Salut Cristian!

Cateva intrebari mai "tampite" dar... fiecare cu "pasarica" lui:

- poti folosi si ata de alta culoare? Portocalie de exemplu smile.gif
- ai piele si de dimensiuni mai mari?
- ai posibilitatea sa faci si alte lucrari sau te axezi strict pe executia de volane? (intreb asta din "prisma" : retapitare scaune dupa forma originala - asta ar fi principala mea dorinta; tetiere cu lcd; fete portiere sau bord sau husa schimbator...) Timp de executie nu ar fi problema... se poate discuta. Intrebarile sunt de principu!

Multumesc anticipat ptr raspunsuri si cu siguranta te voi contacta in iunie ptr volan daca restul nu sunt posibile.... O zi buna!
cristian 18i RT
QUOTE(buty_76 @ 16 Feb 2012, 13:59)
Salut Cristian!

Cateva intrebari mai "tampite" dar... fiecare cu "pasarica" lui:

- poti folosi si ata de alta culoare? Portocalie de exemplu smile.gif
- ai piele si de dimensiuni mai mari?
- ai posibilitatea sa faci si alte lucrari sau te axezi strict pe executia de volane? (intreb asta din "prisma" : retapitare scaune dupa forma originala - asta ar fi principala mea dorinta; tetiere cu lcd; fete portiere sau bord sau husa schimbator...) Timp de executie nu ar fi problema... se poate discuta. Intrebarile sunt de principu!

Multumesc anticipat ptr raspunsuri si cu siguranta te voi contacta in iunie ptr volan daca restul nu sunt posibile.... O zi buna!
*



eu ma axez mai mult pe volane si schimbator.
ata am ce culori prefera clientul cu aia fac.
timp executie volane aproximativ 4-5 ore.
pentru tapiterie am un prieten care face daca te intereseaza.
Yorick
Buna ziua,

Sunt interesat daca puteti si completa ciupiturile de pe volan inainte sa il imbracati in piele.
buty_76
QUOTE(cristian 18i RT @ 21 Feb 2012, 15:30)
pentru tapiterie am un prieten care face daca te intereseaza.
*



Trimite-mi un Pm te rog cu o modalitate sa il contactez pe mail sau tel. Multumesc
cristian 18i RT
QUOTE(Yorick @ 23 Feb 2012, 17:36)
Buna ziua,

  Sunt interesat daca puteti si completa ciupiturile de pe volan inainte sa il imbracati in piele.
*


salut.
da se poate face si ciupiturile.
@dytza
Salut,
Ti-am dat un pm acum ceva timp,ma intereseaza cat dureaza din momentul receptiei volanului imbracarea acestuia in piele.

Multumesc.
cristian 18i RT
QUOTE(@dytza @ 6 Mar 2012, 10:40)
Salut,
Ti-am dat un pm acum ceva timp,ma intereseaza cat dureaza din momentul receptiei volanului imbracarea acestuia in piele.

Multumesc.
*


aproximativ 5 ore.
mai adaug si ceva poze cu volane facute de mine.
lucianblagaovidiu
Salut Cristian, sunt din Iasi si vroiam sa stiu daca poti imbraca un volan ph2 de logan si daca se poate trimite prin fan curier. As vrea cum e cel din imagine. Nu pot sa dau PM asa ca mai vedem cu comunicarea.
sckhreech
Salut.
As vrea sa imbrac volanul la tine si ma interesa daca poti face si husa de la schimbator in aceiasi piele ca si volanul. Daca da cat ar costa in plus fata de cei 150 de lei de la volan?
Multumesc.
bubu782001
Vreau si eu exact ca la sckhreech (volanul + schimbatorul). Ambele masini sunt Renault Twingo, interiorul de culoare GRI (una e mai deschisa alta ceva mai inchisa la culoare).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.