Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Masina zgariata adanc in bara fata dreapta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
dincammp
Salut,

Am cautat pe forum dar nu prea am gasit nimic concludent legat de subiectul asta.

Ca la orice inceput de saptamana, apar suprize din toate colturile.

Am gasit masina parcata regulamentar pe o strada prin Militari, zgariata destul de urat pe masca de plastic in partea dreapta fata.

Cel care a zgariat-o probabil era de culoare neagra sau gri, Din pacate, zgarietura este de aprox 5 cm lungime si 1 cm latime(s-a luat vopseaua pana la plastic). Am noroc ca e doar pe partea de plastic, dar tot se vede urat(masina fiind alba iar plasticul este negru)

Ma gandesc sa cumpar un spray de care am tot citit si sa pun 2 benzi de hartie scotch, si sa ii dau cateva dungi.

Aveti idee pe unde gasesc un spray de calitate? recomandari? vindeti careva vreun spray de culoare alba?

Din cate am citit ar trebui sa caut codul culorii undeva pe la capota, dar nu il gasesc...

Masina fiind alba fara nicio tenta, nu ar trebui sa difere culorile la un spray luat pt o culoare alba, nu?

Multumesc anticipat pt ajutor !
darkofeel
Salut!

Te poti duce la orice magazin specializat in vopsele pentru masini, le explici problema ta ei vor veni la masina ta si vor citi un cod si vor lua si patente de culoare sa fie siguri, dupa care iti vor crea vopseaua pe un cantar electronic special pentru ai tu nevoie, adauga toate compozitiile sa se lipeasca si de bara de plastic.

Fata de fier, vopseaua pentru plastic are alta compozitie mai mult de 20 lei nu cred ca vor fii cateva grame de vopsea.

Pune totusi si o poza cu "minunea" biggrin.gif
pegas
ce e ala patent de culoare?
ionutz_87
monstra cred
darkofeel
Exact cu asa ceva user posted image

Un amic m-a dus la niste baieti din targul vitan, avand niste zgarieturi pe masina, s-au uitat la o serie si mi-a creeat vopseaua identica cu a masinii...
pepelutza
ionutz_87 se zice MOSTRA , nu monstra !
rs09
dincammp poti sa cumperi si un creion corector de la reprezentanta e vreo 40-50 de lei. Cu asta esti sigur ca o sa ai nuanta corecta si mai primesti un tub cu lac.
dincammp
multumesc de raspunsuri,

am gasit o persoana care ar face amestecul de vopseluri si aplica straturile.

e prima data cand trec prin problema asta.. asa ca va voi da un raspuns cu pozele before si after operatia de vopsire.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.