Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Avertizor pozitii aprinse 'mort'
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
alexandru_ot
Poate ma ajuta cineva sa-l gasesc ?
Nu stiu unde este montat.
Gabryel.GLN
Este montat pe tabloul de sigurante, releul cu nr. 15.
titibalan97
Sa fie si la mine aceiasi treaba? Nici becul interior nu se aprinde cand deschid usa la sofer
cj98czh
Eu mai degraba cred ca este dus senzorul care "vede" usa deschisa ..
alexandru_ot
Multumesc Gabryello acela este dar l-am verificat verificat si este ok.
Dar ma intreb exista vreun senzor care vede usa deschisa? Ma ajuta cineva?
CJ98CZH imi spui unde este senzorul?
Gabryel.GLN
Cu placere!
"Intrerupatoarele" acestea sunt senzorii pentru usa deschisa.
titibalan97
Eu nu am gasit acel buton
Gabryel.GLN
La Phase 2 nu mai au acele butonase. Cred ca este in yala mecanismul care vede usa deschisa.
titibalan97
Cred ca da .Am incercat astazi la usa din dreapta si doar ce am tras un pic de mecanismul acela ce deschide usa din interior fara a se deschide usa sa aprins becul deci e limpede ca e la iala ceia ce face situatia mai dificila
alexandru_ot
Am rezolvat problema releul care piuie au fost oxidate lamelele care intra in tablou .Acum merge struna .
cristi_renault
QUOTE(alexandru_ot @ 29 Jan 2012, 22:36)
Am rezolvat problema releul care piuie au fost oxidate lamelele care intra in tablou .Acum merge struna .
*




si mie imi face de ieri figuri...becul se aprinde in masina cand deschid usa, dar nu mai scoate sunetul ala stresant cand lasi farurile sau pozitia aprinse... renault laguna I din 2000 1.6 16v,

are siguranta oare pe acel sunet? ca sa stiu ce caut si ce desfac:P posibil sa stric altceva daca nu stiu ce caut.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.