Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: capat bara
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
mariusa
Va salut
Trebuie sa sch capetele de bara si bieletele de directie. Am gasit firma Talosa . Stiti cumva daca sunt bune?
Va multumesc mult
ritter
Dragul meu.

Nu te juca in viata cu: apa, focul si directia de la masina.
Cu asta cred ca am zis tot.

Pune mana si ia TRW.
Bafta.
Mirko
recomand TRW up.gif
mariusa
Trw am gasit la 100 roni buc. Delphi la 85. Ce recomandati?
ritter
Bune amandoua la momentul montajului, cu mentiunea ca TRW are cu minim 50% mai multa viata, deci diferenta de pret se justifica.
dumitrescu04
Recomand LENFORDER. Se gasesc la AUTOKARMA
rombul
Recomand Moog sunt la fel de bune ca TRW
silviustel
Si eu le-am schimbat (degeaba din pacate) in urma cu o luna si am pus Moog, la 65 de lei bucata pe care le-am luat de la un magazin de piese din incinta Autovit. Am inteles ca sunt de buna calitate, comparabile cu TRW/Delphi etc. Ca idee te sfatuiesc sa cauti in prealabil un set de coliere metalice pe care sa le puna ci care vor face montajul pe burdufele de la caseta, pentru ca altfel vor pune soricei de plastic... eu mi-am luat setul original TRW de burdufe cu cleme si coliere originale, care a costat 1 milion, dar sunt ca la iesirea din fabrica. Inainte sa le schimbi, verifica si burdufele sa nu fie crapate/rupte/deteriorate pentru ca nu are rost sa platesti de 2 ori manopera sa le schimbi pe urma. Mult succes!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.