Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce mp3/cd player recomandati..
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
xelanam
Salut, abia ce am devenit si eu un posesor de symbol.. va cer sfatul legat de un cd mp3/ la care sa mearga si telecomanda de sub volan. O consider utila si nu vreau sa stea degeaba acolo. Exista ceva care sa fie compatibil sau trebuie sa fac nspee mii de modificari.. si daca da care sunt.. sau cum sa procedez. Ma ocup cu muzica si sincer nu sunt multuimt de cd audio mono stock care il am pe masina. E vorba de un symbol 2008.
tudorelghiorghiasa
Exista o psibilitate. Ieri cu un electrician de la Reno Bras Iasi mi-a montat un modul Follow me Home, si cu aceasta ocazie i-am adresat si eu aceasta intrebare.
Raspunsu a fost urmatorul:
exista un adaptor ce vine montat la mp3 (atentie nu toate tipurile mp3 au mufa de conectare cu adaptorul) in spatele lui si face legatura cu modulul de la volan. El mi-a spus ca un amic de-al lui a facut comanda pe net, undeva in Anglia si l-a ajuns undeva in jur de 200 lei. La Renault au si ei acest modul, insa preturile sunt exorbitante...undeva in jur de 600 lei parca.
cel mai bine da o fuga la reprezentanta sa i-ti explice ei mecanismul macar.
thisadi
uite aici niste preturi: http://www.fitcaraudio.co.uk/steering-cont...c-3_72_324.html
xelanam
Pff sunt multe adaptoare acolo @thisadi. Nu prea inteleg a thing.

13 Jan 2012, 16:52:
Astia la reprezentanta o cam sug.. daca nu cumperi masini de la ei nu prea ai treaba smile.gif da sa iti mai si explice uite ce si cum.
thisadi
cred ca ideal ar fi sa iti alegi un model de player (orice marca iti place tie) si dupa, sa iei legatura cu cei care vand adaptoarele (mai sunt si altii, nu numai cei din link), si sa ii intrebi ce adaptor iti trebuie tie (pt modelul de player pe care l-ai ales, si pt ce masina ai tu) ... am observat ca in afara de adaptorul ala pe care il vand ei, iti mai trebuie un cablu, care difera in functie de ce marca de player iti alegi (sony, pioneer, etc), care mai e si ala vreo 5 lire
Andreyyyy
Salut,stiti cumva vreun model de cd player care sa fie compatibil cu comenzile de la volan si cu head unitul pentru ca acele convertoare costa mult prea mult ca sa merite investitia sau o alta alternativa pentru un sistem audio ?
oanadenisa
sony bt2600 compatibil comenzi volan si display necesita adaptor .
Andreyyyy
mai exista o solutie mult mai simpla cred eu si mai economica XCARLINK dar nu stiu daca se poate compara din punct de vedere al calitatii sunetului cu un cd player
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.