Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Planetara stanga Scenic 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
ionutzica
Buna seara,

Am si eu nevoie de ajutor. Se aud zgomote ciudate la viraje si mai nou la viraje scurte. Un mester la un service mi-a spus ca este vorba despre planetara scurta (stanga). Am intrebat la un magazin si mi-au spus ca ar costa undeva in jur de 900RON, destul de mult pentru mine in momentul de fata. Intrebarea este daca ma poate ajuta cineva cu un sfat unde as putea gasi mai ieftin (eventual un cod sa caut eu). Am inteles ca nici nu se reconditioneaza! Vinde cineva asa ceva SH? am sunat la cateva dezmembrari dar nu am gasit.

Stima
cj98czh
Daca sunetele nu sunt foarte accentuate se poate schimba doar capul de planetara cost in jur de 200-300 ron pe un producator OK.
ionutzica
Sunetele sunt destul de acute....si am tot intrebat pe la service-uri...am inteles ca nu vine numai cap planetara ci planetara cu totul..
super_oreste
ai rezolvat cu planetarele?
am eu o planetara lunga glentzer noua id super_oreste
andu911
exista doar capul pana in 300 lei
sorinache11
Salut Ionuț,
Ai rezolvat-o cu planetara stângă ? Ai găsit cap de planetară separat?
Te rog dă-mi niște detalii. Sunt în aceeași situație ca și tine. Dă-mi un PM cu telefonul și te sun eu. Vreau să te întreb despre problema asta.
Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.