Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Martor antipoluare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
gaboaica10
Va rog sa ma ajutati cu un sfat
Azi am plecat cu treaba dupa 100 m masina a inceput sa dea in nas si s-a aprins martorul antipoluare din cate am citit pe forum o gramada au avut aceasta problema
cu martorul antipoluare +service care sta aprins
Mie nu imi sta aprins(imi licare doar daca plec de pe loc si nu imi apare service) la relanti nu apare dar masina da in nas gata sa se opreasca.
Care poate fii cauza?
danut81
99% bobina de inductie dusa.Desi multi colegi nu ar fi de acord, te sfatuiesc sa le schimbi pe toate 4.Poate sa fie numai una arsa complet dar iti garantez ca nici celalalte nu functioneaza in parametri. Gasesti BERU la 120 lei bucata.
clr
Ti-am dat niste sfaturi aici
http://www.reno.ro/Problema-megane1-6-16v-...or-t231342.html
gaboaica10
danut81 ai avut dreptate
azi am bagat masina pe tester si a iesit eroare pe bobina nr.2
ma apuc sa caut bobina
cosmin_angh3l
nu trebuie sa cauti prea mult bobina. mergi la targ la vitan (daca esti din buc)deoarece este cel mai ieftin. asa cum a spus si danut81,sa cumperi bobine beru.
gaboaica10
Chiar este necesar sa le schimb pe toate 4 ?
bigpostman
eu am schimbat doua. . .si la maxim o luna, restul.. . . . .
clr
Citeste topicul de bobine.
Nu trebuie sa le schimbi pe toate 4. Faptul ca unii au avut ghinion nu inseamna ca la toti pica.
Dupa cum am scris acolo, am schimbat la un moment dat una, iar dupa 2 ani inca una. Deci nu exista regula.
gaboaica10
Multumesc pentru sfaturi, am gasit BERU la 150 lei maine ma duc sa o iau
abia astep sa o montez si sa plec cu masina laugh.gif
ritter
Eu dau pret de 122 ron si tu iei la 150 ron.... blink.gif

sercomcarmen@gmail.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.