Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Capac maner usa sofer
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
laguna3
Stie cineva unde pot gasi capacul de la manerul usii stanga fata?
Preferabil pe negru.

E vorba de aceiasi chestie ca aici , numai ca mie imi trebuie la o laguna 3, 2008.
the_darkman
Cel mai usor e sa il cumperi de la reprezentanta, cat naiba sa coste un plastic.

Nu de alta, dar sa nu se trezeasca alt posesor de Laguna, fara acel capacel ....

Nu o zic cu rautate, insa din cauza ca multi prefera sa caute te miri pe unde piese usor de furat de pe masini, in loc sa le cumpere de la reprezentanta, si hotii fura stergatoare, oglinzi, senzori de parcare etc, pe principiul, lasa frate ca gasim noi unde sa le vindem.

Oglinzile de BMW sunt cele mai furate piese din toate masinile existente, tocmai ca au fost si sunt destui care sa le cumpere de la coltul strazii in loc sa le ia de la reprezentanta.
didiland11
Stai sa vezi ca de la reprezentanta vine in culoare standard; daca vrea sa-l vopseasca ii cere pretul ca pentru 1 element? wink.gif
laguna3
Cred ca glumesti cu faza cu furatu... blink.gif
In primu rand is super rare lagunele 3 laugh.gif

Ar fi super sa fie la reprezentanta, si sa se poata aduce doar acel capac, fara intreg maner, pentru ca altfel masina fiind cu keyless cred ca costa... wacko.gif
trakker
Ai rezolvat? Ai gasit manerul sau capacul?
Stiti cumva daca manerul exterior de la usa soferului se potriveste de la megane2 la scenic2?
CrisLagunaFun
QUOTE(laguna3 @ 7 Jan 2012, 19:33)
Cred ca glumesti cu faza cu furatu... blink.gif
In primu rand is super rare lagunele 3 laugh.gif

Ar fi super sa fie la reprezentanta, si sa se poata aduce doar acel capac, fara intreg maner, pentru ca altfel masina fiind cu keyless cred ca costa... wacko.gif
*


Se poate aduce la reprezentanta doar capacul cu aprox 40 Lei. Exista 2 modele, cel negru care se poate vopsi in nuanta masinii si cel argintiu metaliazat. Faptul ca masina are keyless go nu are nici o legatura cu manerul de usa. Iti pot spune ca se potriveste si cel de Laguna 2, si cel de Megan singura deosebire este ca fanta pt scoaterea capacului este mai mica si se scoate mai greu de pe manerul usii. Chiar astazi am incercat un capac de la Laguna 2 ce il am de rezerva si s-a potrivit perfect pe Laguna 3
Succes !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.