Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce model de bieleta sa caumpar
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
styucu
Salut.Am vrut sa comand pe autokarma 2 bielete,st/dr. Doar ca au mai multe dimensiuni si nu stiu pe care sa o aleg,care este cea potrivita pt. masina mea.Am un megane 2 din 2005, 1.4 16v de 98cp.nu stiu nici ce model de megane este,fiind cumparat sh.Nu am nici o inscriptie pe stalpi sau in torpedou.Masina nu are AC in standard.
TheSting
Pt a fii sigur ca ,comanzi piesa care iti trebuie trebuie sa trimiti "Numarul de Indetificare" acest nr de identificare il gasesti in Talonul auto la nr 3 si incepe ceva cu VF1L........... Fiecare masina are piesele ei cu niste coduri specifice daca tu nu stii codul piesei care o ai pe masina pt a fii sigur ca vei comanda piesa care iti trebuie, trebuie sa specifici acel Numar de indetificare care ti-am zis ca il gasesti in talonul auto la nr 3 (nr 3 in taloanele mode vechi).
valentin_29
Asta cu VIN-ul este valabil la piesele originale, in reteaua Renault. Orienteaza-te dupa anul de fabricatie si alte detalii de pe site-ul autokarma.
La piesele aftermarket este mai incurcata situatia mai ales la un producator care face multa diversitate la piese.
Incearca sa vorbesti cu cei de la autokarma daca te lasa sa returnezi piesa in caz ca nu se potriveste.
Bafta !
eugenTL
Te inseli, eu cu seria masinii am primit de n ori preturi la diferite piese(aftermarket) si diferiti producatori, la diferite magazine auto. De ex bieletele directie le-am luat TRW dupa seria masinii, la fel si placute frana. Majoritatea comanda piese dupa seria masinii si n-au probleme.

Deci styucu, mergi cu incredere cu talonul in mana la un magazin de piese auto. Ei iti vor spune ce iti pot aduce, nu ramane decat ca tu sa alegi firma, producatorul in functie de buget.
styucu
Ms frumos pt raspunsuri.Asa voi face,voi face comanda pe baza VIN.
Mirko
TRW sunt originale si cele mai bune .
Sarbatori fericite !!!
dumitrescuandrei
Bieletele de megane2 sunt toate la fel, nu exista mai multe lungimi ci doar diferite marci.Incearca sa mergi pe TRW deoarece sunt cele mai bune calitativ raportat la pret.Bafta
styucu
dumitrescuandrei,nu sunt la fel,crede ma.au diferite dimensiuni,in functie de masina.De ex, cele cu pdg au alte dimensiuni,etc.Dar cu certificatul masinii se rezolva la un magazin de piese.Ms pt recomandari.Bafta tuturor.
R19/16v
Bieletele de directie sunt toate la fel. Bieletele anti-ruliu au, intr-adevar, dimensiuni diferite.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.