Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme electrice
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 21
bogdan_motto
[attachmentid=1627772435] [attachmentid=1627772435] salutare tuturor
am un renault 21 concorde si am intimpinat o problema la care nu ii mai dau de cap. e o problema la partea electrica in momentul in care aprind farurile mi se reduc luminile din bord foarte mult de deabea se mai vede ceva pe acolo
am incercat in mai multe feluri si nimic nici un rezultat
alternatorul incarca bn masa pe caroserie este strinsa bn electromotorul verificat nu fura curent sigurantele sunt bune fac toate contact perfect asa ca nu mai stio ce sa fac ma poate ajuta cineva cu vreo ideie ceva mersi
b06fcn
Verifica reostatul de reglare a intensitatii luminii din bord, vezi daca mai functioneaza...
bogdan_motto
da am rezolvat problema cu luminile era din blocul de lumini lam schimbat si merge:)smile.gifsmile.gif


19 Dec 2011, 19:57:
miar trebui si mie o incuietoare de la potrbagaj are cineva ?
daca e cineva care are ma gaseste la numarul de tel 0768920196
emanuel_21
salut! puteti sa ma autati si pe mine cu o caseta de directie si un radiator pentru renault 21 gts? multumesc 0767934361
soarebobi
salut am si eu o problema ,am un renault 21 gts 1.7 si tot imi scoate fum pe toba de esapament,am schimbat supapele,simeringurile,ghidajele de supape,si tot imi scoate fum,oare pierd ulei pe la segmenti.multumesc pentru ajutor

turbodxman
Fa-i un test de compresie. wink.gif
Cel mai simplu smile.gif
yonn77
Am umblat azi pe ploaie smile.gif la hayon pt ca nu -mi functiona dezaburitorul la luneta nu venea + la unul din firele dupa geam si cand am m-ai miscat un pic de hayon am vazut ca se cam intrerupea stopul de ceata dry.gif asa ca mi-a picat fisa repede ca e problema la tubul flexibil de la hayon . L-am dat un pic intr-o parte si am vazut buba blink.gif 3 fire rupte!! Am tras un pic de ele inspre caroserie le-am inadit izolat si e totul stas acum laugh.gif . Care aveti hayon si nu ati umblat niciodata la tubul flexibil de pe partea stanga ar trebui sa-l verificati cool.gif !
turbodxman
Bine de stiut. smile.gif
Multam de pont. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.