Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce cauciucuri se mai potrivesc la jante de 16'
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
megalor2008
As dori sa stiu daca ptr. Renault Megane II/II din semnatura ,la jantele de 16' se potrivesc alte cauciucuri ,altele decat 16/55/205.Adica ceva care sa fie mai inalte adica de 60 sau 65???

Va multumesc ptr. raspunsuri.
gabize
Poate te ajuta calculatorul asta
megalor2008
Multumesc ,in mare sunt lamurit.In final din ce am vazut trebuie pastrata dimensiunea initiala a rotii.
As mai vrea si pareri de la cei care au schimbat dimensiunea rotii.
gabize
Pe masinile cu pachet drumuri grele, in loc de 205/55/16 din fabrica au fost echipate cu 205/60/16 (la Laguna II sigur, asa a fost echipata si a mea, nu stiu daca si la Megane). Si merg fara probleme.
megalor2008
Cand am cumparat jantele de tabla am dat jos de pe ele cauciucuri de 16/60/205 ,erau sh.Acum nu stiu ce sa zic daca erau de Megane sau de scenic jantele de tabla dar sunt identice cu rezerva mea de tabla ptr. ca ,cauciucurile de iarna le am pe 3 jante sh. 16 si rezerva mea.

Am pachet de drumuri grele
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.