Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Motor f3n 716 1.7
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 21
andishors
Am un motor 1.7 benzina, injectie monopunct, cutie jb3, planetare, e complet functional cu toti senzorii si calculator de injectie, bobina de inductie, alternator, electromotor, furtune, pompa de benzina.singura piesa care ii lipseste e motorasul de la relanti...a fost pe un renault 5, are 130.000km, nu a fost desfacut... e disponibil spre vanzare, intreg sau pe bucati. mai am si alte piese din dezmembrarea masinii...
andishors sau 0766880635
andishors
La motor au fost schimbate de curand: dopurile anti inghet din chiulasa si blocul motor; fise, capac distribuitor noi; simeringuri distributie noi; ulei+filtru; pompa de apa, cureaua de accesorii, bobina de inductie, senzorul de detonatie.
pichiosi
Salut si scuze de raspunsul intirziat, intradevar se potriveste pe sasiu dar nu se potriveste electric iar investitia e cam mare si nu se merita dar spunemi interiorul ce se vede e bun? ma refer la fetele de usi si scaune si ce culoare au gri sau ...?
andishors
interiorul nu prea mai e, bordul s-a spart, mai sunt ceasurile cu turometru(in stare buna), mai am plastice de pe stalpi, fetele de usi le-am dat, mai sunt panourile de pe spate, mocheta am aruncat-o, plafonul l-am taiat, scaunele de gtx le-am dat(mai am unele de cilo 2 rs de piele) masina a fost un Renault 5 GTX, ca sa nu creem confuzii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.