Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Revizie Renault Clio III
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
bogatu
Salut!
Am cautat pe forum si nu am gasit nimic pe tema asta.
Propun sa discutam, aici, despre numarul de kilometrii la care se fac reviziile. Eu am un Clio III, cu 80 000 km in bord. A fost cumparat SH, iar revizia de 80 000 km a fost prima revizie facuta de mine. Am constatat ca, dupa resetarea computerului de bord, urmatoarea revizie va fi peste 20 000 km. Este oare normal asa ceva? La fel e si la voi? Mi se pare, totusi, mult...
Este vorba despre "bolidul" din semnatura.
Am schimbat in service, urmatoarele:
- Uleiul. Am pus ulei Elf 10W40
- Filtrul de ulei. Scria pe cutie Renault, dar nu mai tin minte alte detalii...
- Filtrul de aer. Am gasit, cumparat si montat, filtru Bosch (care am inteles ca ar fi foarte bun)

Nu am schimbat filtrul de motorina, mecanicul spunandu-mi ca este necesara schimbarea lui cam la 2 revizii si l-a verificat de fata cu mine si mi-a aratat ca e foarte curat si nu are deloc impuritati in el.

Va rog sa povestiti si voi ce anume ati schimbat si la cati km. Mi se pare folositor topicul pentru cei care vor trebui sa treaca prin faza asta. Toti ar trebui sa stim la ce sa ne asteptam.

Multumesc!
MMVI
http://www.reno.ro/-t89145.html
SorinCT
Nu era mai simplu daca deschideai cartea in care iti scrie intervalul de revizii si ce se schimba cu exactitate?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.