Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Flanse roti de la Renault 5 la renault 12
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 5
Betian
Stie cineva daca exista flanse pentru adaptarea jantelor de la renault 5 la renault 12?
La Renault 5 sunt putin mai apropiate prezoanele.
Am pus mana pe niste jante fergat cu vopseaua originala de 5,5 J si imi este mila de ele sa le iau inelele si sa le pun la Fergaturile de 4,5 J de la masina mea blink.gif
mirel vicaru
eu am r5, as fi interesat de fergaturi daca cumva vrei sa le vinzi sau iti pot oferi alte jante de r5 - vezi modelele din imagini

sau daca nu, as putea sa iti dau subansamblurile de prindere (fuzete, etc) de r5 si poate le pui pe masina ta (eu am vazut o dacie cu roti de r5 alpine turbo).



QUOTE(Betian @ 16 Nov 2011, 21:40)
Stie cineva daca exista flanse pentru adaptarea jantelor de la renault 5 la renault 12?
La Renault 5 sunt putin mai apropiate prezoanele.
Am pus mana pe niste jante fergat cu vopseaua originala de 5,5 J si imi este mila de ele sa le iau inelele si sa le pun la Fergaturile de 4,5 J de la masina mea blink.gif
*


[attachmentid=1627765349] [attachmentid=1627765350]
Betian
Deocamdata nu sunt decis sa le dau sau nu, arata foarte bine si le-asi dori pe masina mea, insa deocamdata caut solutii:) .De schimbat nu vreau sa le schimb pentru ca asta e modelul pe care il doream..
Sunt insa curios daca ansamblele de la renault 5 se potrivesc la Dacia 1300. Daca ai cumva sinte detalii de prindere al fuzetelor /tamburilor de la renault 5 as fi foarte recunoscator.... blush.gif
mirel vicaru
detalii nu am , o sa fac poze daca te ajuta cu ceva. Mie mi-a spus cineva ca pe fata se pot pune fara modificari, pe spate e mai complicat. Peste o saptamana ajung la masini in Sibiu si fac poze.
Betian
Multumesc, astept fotografiile cu mare nerabdare:).
florin_cars
QUOTE(mirel vicaru @ 18 Nov 2011, 19:11)
eu am r5, as fi interesat de fergaturi daca cumva vrei sa le vinzi sau iti pot oferi alte jante de r5 - vezi modelele din imagini

sau daca nu, as putea sa iti dau subansamblurile de prindere (fuzete, etc) de r5 si poate le pui pe masina ta (eu am vazut o dacie cu roti de r5 alpine turbo).
[attachmentid=1627765349] [attachmentid=1627765350]
*



Cel mai sigur, alea erau roti replica Alpine Turbo cu gauri 3x150, mai sunt Dacii cu asemenea roti, iar altii chiar au regaurit jantele de Alpine, au astupat gaurile originale si le-au pus pe Dacii.
AlexanderCarstoc
Salut,

Se potrivesc de la R18 si R20 toate...fuzete, punte, amortizoare, la fel si de la Fuego.

Alex
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.