Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Megane III Noir Nacre
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Jurnal de Bord
MMihai
Megane 3 1.6 16v 110cp E5
echipare : Expression
optionale : dubluclimatronic, senzori de ploaie si de lumini, cotiera cu aeratoare spate in consola, difuzor bara spate si ornamente de calandru bara fata.
Culoare negru metalizat (Noir Nacre)
Maine o ridic, revin cu poze
AR-18-MOS
Multi kmp fara probleme!
mrkiry
wub.gif abia asteptam
dan22y
Frumoasa, multi kmp fara probleme.

Din cauza ornamentelor fata, n-ai tras-o in poza?
MMihai
multumesc la fel pt urarile de bine
din pacate ornamentele de calandru bara fata or sa vina abea luni dar pana atunci pun niste poze
ArtVandelay
Ii sta bine neagra.. i-ar sta si mai bine cu niste jante frumoase
MMihai
QUOTE(dan22y @ 14 Nov 2011, 20:24)
Frumoasa, multi kmp fara probleme.

Din cauza ornamentelor fata, n-ai tras-o in poza?
*



ba dar dar abea azi am luat-o si cand am deschis topicul nu aveam cum sa pun poze pt ca nu o vazusem nici eu biggrin.gif binenteles ca inca nu pun poze din fata ph34r.gif
serban24
frumos portofelul valuri.gif
multi km si consum cat mai mic sa ai
sorin000
Sa o stapanesti sanatos! wink.gif
Btw,ti-a fost livrata cu cauciucurile alea ?
ajaccio83
Misto agregatul.Ce nivel de echipare este..cumva Expression?Care a fost pretul final?
Sa te bucuri de masina si ca-ti mai multi km fara probleme.
ionutblv
sa o stapanesti sanatos!

ce urata e cu jantele de tabla:P
claudiu.manda
Sa o stapanesti sanatos si fara incidente! Dar cum de ornamentele de pe fata nu au venit si cele de pe spate da ?
hellcat
QUOTE(sorin000 @ 14 Nov 2011, 19:45)
Btw,ti-a fost livrata cu cauciucurile alea ?
*


La renault masinile nu se echipeaza din fabrica cu anvelope de iarna, cel mai probabil si le-a inlocuit odata cu pregatirea de livrare a masinii.

QUOTE(MMihai @ 13 Nov 2011, 19:35)
Megane 3 1.6 16v 110cp E5
Maine o ridic, revin cu poze
*


Te salut Mihai! Bine-ai revenit printre renoisti. smile.gif
MMihai, cunoscut ca si pionier in modificatul si imbunatatitul symbolului din anii de inceput ai forumului!
nonic
Sa ai noroc de ea! Multi km fara incidente!

PS: ai card sau cheie?
Valy1
QUOTE(MMihai @ 14 Nov 2011, 18:27)

din pacate ornamentele de calandru bara fata or sa vina abea luni


Cat te-au costat ornamentele ? Sau ai reusit sa le iei bonus ? smile.gif
Pe site la renault am gasit la 800+ lei sad.gif .
marksman
Faina masina. In spatele ornamentelor argintii de pe bara spate sunt tevile de esapament? wub.gif Foarte tare!

S-o stapanesti sanatos si fara incidente.
MMihai
multumesc pt urari, a venit cu gume de vara si am comandat intre timp pe cele de iarna care le are acum si vor ramane pe jantele astea de tabla, de la primavara incolo sa vedem si de jante, voi opta pentru ceva original, nu aftermarket.
@hellcat te salut si eu da asa este dar nici intre timp nu am parasit de tot producatorul, am mai avut si o laguna II biggrin.gif
are 2 chei tip birceag, chiar foarte reusite si frumoase
echiparea este expression plus niste optionale scrie in primul post pretul de catalog este undeva la 15600euro cu tot cu tva fara acele ornamente care ma costa 1700ron fata si spate fara montaj. (cele de fata sunt 820ron fara montaj)
esapamentul a ramas neschimbat este un difuzor care trece prin bara se vede exact ca si cum ar fi tipsuri, probabil se poate scoate pe acolo evacuarea pt ca v-am spus bara trebuie gaurita la montarea acelui difuzor intra niste tunele de aer prin ea in drepul unde seamana cu esapament.
intre timp a venit si tavita de portbagaj de la userul themircea wink.gif
Catalinmodena
Frumoasa foc.Sa o stapanesti sanatos!

Si ceva ce nu-mi place:manerele usilor la interior.De fapt acele locasuri ca nu-s manere!
tatimeu
Frumoasa masina
dar stau si ma intreb cat de prost sau poate cat de anapoda , fara sa depui un efort in gandire poti sa fii astfel incat sa scoti rotitele de la aeratoarele fata, dar sa lasi pentru spate. De fapt cred ca nici nu au stiut ca pe cele facute in Spania aveau rotita in spate.
alexbudan
te-am okit aseara pe varianta gavana. masina arata in mare fel, e singura neagra din oras, si-ti sare in ochi. s-o conduci cu placere wink.gif
herculane
s-o stapanesti sanatos!

am si eu o intrebare, megane-ul asta cu PDG e mai ridicat decat cel normal? din cate tin eu minte, cand au anuntat M3, au spus ca PDG-ul nu va mai afecta garda la sol
MMihai
cu putina intarziere si pozele din fata
dogy_10
arata frumos cu ornamentele, insa wow ce pret au, incredibil
MMihai
asa este, sunt cam scumpe si cu toate astea la primavara cred ca o sa comand si restul de accesorii (fusta spoiler fata, praguri, eleron si parca mai exista niste ornamente laterale pt bara spate) dar acestea necesita vopsire si nu as vrea sa le expun la temperaturi asa scazute pt ca sunt mai mult ca sigur ca vopseaua se va exfolia in timp.
pun o poza un pic mai veche cu interiorul, acum am facut deja 1000km, am reusit sa ajung si un pic pe zapada cu ea si se comporta foarte bine.
de asemenea am optat si pentru o folie 3M transparenta 5% pentru geamurile spate si luneta, cred ca se vede un pic si in cele 3 poze de mai sus
Sarbatori fericite la toata lumea si La Multi Ani!
Modus
Salut; sa o stapanesti sanatos. Arata foarte bine!
Cum ti se pare in depasiri?
the_darkman
Un volan imbracat in piele si cu comenzile de pilot automat, nu te intereseaza? In stare impecabila, fara defect. E la fel ca al tau, doar cu crom pe spita.

Sau mai am unul de Laguna III.

Sunt din Valcea, pot chiar sa ti-l si montez daca doresti.

250 lei negociabil.
brigada_diverse
Foarte frumoasa si eleganta. Sa o folosesti cu placere cat mai multi km fara probleme.
cdadan
QUOTE(the_darkman @ 26 Dec 2011, 19:26)
Un volan imbracat in piele si cu comenzile de pilot automat, nu te intereseaza?
*


Vreau io, vreau io! big_wheel.gif
Astept oferta pe pm.
B997NDL
QUOTE(MMihai @ 14 Nov 2011, 18:27)
multumesc la fel pt urarile de bine
din pacate ornamentele de calandru bara fata or sa vina abea luni dar pana atunci pun niste poze
*



cat a costat cu totul? daca poti spune...smile.gif multumesc!
MMihai
QUOTE(B997NDL @ 8 Jan 2012, 15:27)
cat a costat cu totul? daca poti spune...smile.gif multumesc!
*



pai preturile sunt si pe site la renault parca cele fata au fost 820ron si in jur de 100ron montajul
andreiorga
Buenos Mihailos!
Cu drag, consum de diesel! Si elemente cat mai misto pe ea
MMihai
hai sa mai fac si eu un update
tocmai ce am trecut de 4.000km si nici o problema pana acum ba chiar parca trage mai bine, consumul sa zic ca a mai scazut ceva. intre timp i-am luat un set de jante originale pe 16 Proteus parca se cheama.
Ma gandeam sa ii pun xenon pe lunga si pe scurta am vb si la garantie au zis ca e ok daca fac montajul la ei insa nu sunt sigur cat de bine o sa dea pt ca nu am lupa la far inca ma mai gandesc.

<span class='edit'>13 May 2012, 18:15:</span>
+ 2 poze care nu au intrat in prima postare
l@u
foarte buna alegerea cu xenoanele mai ales pe faza lunga , ai sa faci economie la carne dar o sa iti mai trebuiasca un frigider pentru depozitare.
MMihai
QUOTE(l@u @ 13 May 2012, 18:27)
foarte buna alegerea cu xenoanele mai ales pe faza lunga , ai sa faci economie la carne dar o sa iti mai trebuiasca un frigider pentru depozitare.
*



radmasa.gif nu stiu ce sa zic eu nu folosesc abuziv faza lunga si oricum e deranjanta si pe halogen daca sunt reglate bine farurile scurta nu ar trebui sa supere pe nimeni iar faza lunga oricum eu nu o folosesc decat rar si daca nu e nimeni in fata mea ori pt flashuri iara destul de rar deci nu cred ca m-ar injura nimeni
l@u
daca nu ai lupa in far stai cuminte cu xenoanele , nici tu nu ai sa vezi mai bine si o sa te bagi si la cheltuieli cu frigiderul
MMihai
QUOTE(l@u @ 13 May 2012, 18:44)
daca nu ai lupa in far stai cuminte cu xenoanele , nici tu nu ai sa vezi mai bine si o sa te bagi si la cheltuieli cu frigiderul
*


probabil ai dreptate de asta nici nu m-am grabit pana acum, se vede destul de bine si cu halogen o sa ma mai gandesc sau as prefera sa vad la altcineva inainte wink.gif
l@u
ca sa iti dai seama mergi pe sensul opus lui !
Catalinmodena
Fie este cel mai ridicat M3 de pe aici,fie imi pare mie asa. mellow.gif
MMihai
praguri
turbodxman
Frumos! wink.gif
AlexNIT
Foarte frumoasa masina!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.