Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Impact frontal la 200 kmh
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
ArtVandelay


173.gif
2xGI
nu te mira asa tare, aproape orice masina la fel s-ar storci la viteza aia.
ArtVandelay
Stiu, e irelevant ce masina era in test, nu de-aia am pus filmuletul, da' nu ma asteptam sa mai ramana doar 1 metru din masina
2xGI
pai si ce te asteptai sa ramana din masina la un impact cu zidul la viteza aia ?
Markos
400G, au decedat si manechinele sad.gif
spy_oh_joy1389
Cred ca stiu a cui era masina radmasa.gif
para06
Bine ca solenza mea nu prinde 200 radmasa.gif
argon
SOlenza ta se face asa la 100, deci tot acolo iesti mellow.gif
Filip
N-are nimic, iese la polish. biggrin.gif
serban24
ce roti misto avea:)
MuciX
Cumva la 3:20 se vede si combustibil tasnind din rezervor? Sincer nici nu ma asteptam la mai putin...
argon
N'au fost astia cu Fordul primii, lua-ti de aici cu Nubira :
&feature=related
ady77
Daca faceau la (un) espero spulberau zidul tongue.gif
marksman
Da de unde? Iesea pe partea cealalta smile.gif)
argon
Espero nu a ajuns prin sua, da' prin America de Sud e plin blush.gif
corbex
Ecspero dovedea orice masina. Avea botul ascutit.
ionutctn
Simularea facuta nu are nici un fel de relevanta. Extrem de putine accidente sa intampla prin izbirea de un zid si mai ales la viteza aia. Mai bine ar studia ce s-ar intampla intre masini. Au lovit la un moment dat 2 masini identice fata in fata. Una era mai incarcata si statea mai jos bineinteles. Aceea a avut daune mult mai mari in comparatie cu cealalta. Teoria conforma careia o masina mai grea produce daune mari n-a fost confirmata in acel test. Masina care era mai sus ca tinuta (desi erau 2 modele identice) a avut de castigat.
aleksanders
de ce nu a ricosat deloc??!!!..... sau inca era prinsa de acel cablu...- parerea mea ca totul dus la extrem si total irelevant
Filip
QUOTE(MuciX @ 26 Oct 2011, 10:52)
Cumva la 3:20 se vede si combustibil tasnind din rezervor? Sincer nici nu ma asteptam la mai putin...
*


Io` cu mintea mea ma gandesc ca n-ar fi deloc sigur sa faci teste cu benzina in rezervor, poate au pus un lichid neinflamabil.
eduardsebe
Slabe sanse sa te trezesti cu un zid in fata, pe autostrada.
R_1_9
Crash test cu Laguna2, dar nu chiar la 200km/h...

petre 1
A fost la aprox. 88km/h(dupa cum spun ei)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.