Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Arad - Brasov
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
vladtepes100
Buna ziua

Sa nu ma injurati daca a mai pus careva intrebarea asta - stie careva cum este drumul de la Arad pina la Brasov, via Sibiu? Gropi, limite de viteza? Sint ceva campinguri pe drum? la Sibiu am citit despre Dumbrava, pe drumul national, dar nu stiu cum este

Intru in tara prin Nadlac, venind din Scandinavia - Danemarca - si vreau sa fac popas in Brasov, dupa care o iau prin Bucuresti cu destinatia litoral (jupiter)
b64chr
Despre Arad-Sibiu pot sa-ti spun ca e foarte bun drumul, poate putin cam aglomerat, dar absolut OK.
Sibiu-Brasov nu am fost recent.
octa74
Despre Sibiu-Brasov iti pot spune eu... este acceptabil, chiar daca nu e modernizat ca cel dintre Sibiu si Arad. Atentie la radare, in special la iesirea din Sibiu spre BV. Mai au obiceiul sa puna radare si in localitatile mici (in special la Brad). In apropiere de Brasov, la Vladeni de cele mai multe ori e o masina de politie, fara radar dar te ia daca depasesti pe linie continua.
Drum bun
vladtepes100
QUOTE(octa74 @ 6 Jul 2005, 13:04)
Despre Sibiu-Brasov iti pot spune eu... este acceptabil, chiar daca nu e modernizat ca cel dintre Sibiu si Arad. Atentie la radare, in special la iesirea din Sibiu spre BV. Mai au obiceiul sa puna radare si in localitatile mici (in special la Brad). In apropiere de Brasov, la Vladeni de cele mai multe ori e o masina de politie, fara radar dar te ia daca depasesti pe linie continua.
Drum bun
*




Multumesc mult pentru raspuns! Chiar daca drumul nu e prea bun de la Sibiu, distanta e destul de mica in comparatie cu Arad - Sibiu, asa ca ne descurcam.
Stii cumva de campingul de la Dumbrava?
florin79
Da este dar nu este in drumul tau,e in parte opusa.Cand intri in SB trebuie sa faci dreapta,dupa pod la semafoare si te abati de la drumul tau.
vladtepes100
QUOTE(florin79 @ 6 Jul 2005, 13:53)
Da este dar nu este in drumul tau,e in parte opusa.Cand intri in SB trebuie sa faci dreapta,dupa pod la semafoare si te abati de la drumul tau.
*




OK.... ADAC imi arata 2 campinguri cu acelasi nume - Dumbrava - unul spre Paltinis si unul pe drumul national.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.