Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stopuri spate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
rocknum
Salut
Am o problema
Nu mi se aprind stopurile pe spate cand calc frana...
Becurile de pe faruri sunt OK, sigurantele nu sunt arse... dar un se aprind cand calc frana...
Precizez ca am avut un accident usor in fata unde a trebuit inlocuita bara, farurile si inreptata capota, dar nu a fost nimc grav, masina mergea fara probleme...
are cineva idei unde ar trebui sa ma uit?
serban24
pedala de frana apasa pe un actuator care e posibil sa se fi defectat sau are un contact imperfect. arunca o privire la pedalier si il vei vedea in partea de sus a pedalei de frana.
SorinCT
Se scoate prin rasucire, in sens invers acelor de ceas parca. Verifica-l sa fie asezat cum trebuie, sa aibe mufa bagata bine si eventual poti regla traductorul ala dupa preferinte.
rocknum
m-am uitat si pare ok... sunt firele bagate inauntru... e legata de pedala dar nimic...
PhilipMorris
daca intra firele in el nu inseamna ca este si functional. Incearca, daca ai vreu aparat de masura sa vezi daca face contact sau nu la cuplare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.