Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Unde inlocuim 4anvelope + echilibrare + presiune?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Prowlers
Unde mergem sa pregatim masina pentru iarna, mai ales cu introducerea obligativitatii de la 1 noiembrie a cauciucurilor pt iarna...?

Operatiile sint cele standard:
Inlocuire 4 anvelope + echilibrare si plumbi + presiune.

Eu am gasit cel mai bun pret la un 49RON - exista si niste cupoane pe niste site-uri de reduceri la acelasi pret.

Sint sigur ca exista multi forumisti interesati de aceste operatii in prezent...

Va multumesc pentru informatii / ajutor.

janos
Depinde de oras... biggrin.gif
andreym24
Eu le-am schimbat in primavara undeva pe Bd Timisoara putin mai sus de Serus. Aveau si depozit de anvelope de care am "abuzat" fiind ca nu am alt loc unde sa le tin. M-a costat 100 de lei schimbarea unui set de cauciucuri cu altul pe acelasi set de jenti.
Prowlers
Intreb Pentru Bucuresti - cer scuze ca nu am precizat initial.

@andreym24 - super scump!!!
andreym24
Stiu ca e scump. Anul trecut eu am dat 100, ieri la oferta cu voucher era la jumatate de pret. Mai ieftin de acel voucher nu o sa gasesti in Bucuresti pentru demontat, montat, echilibrat si umflat toate 4 rotile.

De aceea anul trecut am calculat ca se merita o investitie in 4 jante pentru iarna. Daca cumperi 4 jante cu maxim 400lei atunci le amortizezi in doi ani (schimbare iarna/vara).




BioHazarD
Am luat eu voucherul cu 49 lei la Nord Auto. Mai ieftin de atat nici nu visez. smile.gif
serban24
si eu am dat prin primavara 60 ron pt schimbat 2 cauciucuri...nu am stat sa caut am pus la prima vulcanizare de langa mine...eu zic ca nu se gaseste mai ieftin de 100lei pt 4 bucati decat prin vouchere.
titilev
Daca vrem sa ne aducem aminte de anii 90' o sa gasim cel mai ieftin posibil
Adica sa facem lucrarea cu mina noastra

Asta doar pt cei care cauta cel mai ieftin......!
Prowlers
Avem renault (eu am clio) - deci inseamna ca ne uitam la bani... si daca ne unim eforturile sa gasim cea mai buna oferta eu zic ca nu poate fi de rau...
diesel_power
Cele mai bune oferte sunt in provincine, nu in Bucuresti.
Prowlers
Avem renault (eu am clio) - deci inseamna ca ne uitam la bani... si daca ne unim eforturile sa gasim cea mai buna oferta eu zic ca nu poate fi de rau...
mmgmarius
Va salut!

Eu am cumparat 2 vouchere din promotia asta:

http://www.therealdeal.ro/pune-ti-cauciucu...-interserv--218

In primavara am dat 85 lei la o vulcanizare (viv-a-vis de parcul Sebastian Bucuresti) sa le pun pe cele de vara.
R19/16v
Voucherul este valabil pana la 30 Noiembrie 2011
mmgmarius
Da dar asta nu ma deranjeaza. Oricum pana atunci ar trebui sa le montez.
espacern
La Bv.cat platesti pe un voucher atat te costa schimb normal.
Am platit pentru montat pneu+echilibrat+valva noua=9 lei/janta
Jantele erau/au ramas in portbagaj(nu s-au montat/demontat).

@+
v4l3n7in
Salutare

Eu am o vulcanizare vis-a-vis de blocul in care stau. Ma duc maine sau poimaine, cand o sa am timp sa imi iau de la ei 4 cauciucuri de iarna second-hand dar f bune. 400 lei. In banii astia intra si dat jos rotile, schimbat cauciucuri echilibrare si pus inapoi pe masina. Zic eu ca e ok.
andreym24
E ok in cazul in care iti iei cauciucuri noi, doar atunci beneficiezi de "promotie". La primavara nu o sa mai ai inclus demontarea celor de iarna si montarea celor de vara pe jenti...
hflorin
Pt Bucuresti:
Rahova(dupa autogara, imediat dupa petrom) Auto Ram = 80RON - http://www.anvelopesijante.ro/servicii.php
Uverturii (inainte de intersectia cu dezrobirii pe dreapta) = 90RON
Virtutii - dupa podul ciurel spre cora, primul dupa honda - 100RON

Eu am mers la cei mai aproape de casa...

bafta!

marius80_eugen
Toate cupoanele sunt deja vandute ! Nu mai stie nimeni vre-un link valabil ?
Langa Metrou Timpuri noi vor 82 ron pt 4 anvelope pe 14 , fara schimbare de ventil , altfel 100 fix .
Langa Cotroceni este 100 ron , pe Moinesti este 100 ron .

Macar un 60 ron ... stie undeva cineva ? Ma omoara daca merg si pt mine si pt prietena cu 2 masini ... raman fara benzina pe luna asta .
razvan_smart
www.cautareduceri.ro E un site care cumuleaza toate siteurile gen cuponiada si etc. Vezi ca mai sunt si alte oferte de montaj cauciucuri. Aproape in fiecare zi e cate un anunt.
claudiu.manda
http://www.cautareduceri.ro/deal68E87
BioHazarD
Stati linistiti. O sa tot apara oferte in perioada asta.
adrianrizescu
QUOTE(marius80_eugen @ 13 Oct 2011, 10:42)
Toate cupoanele sunt deja vandute ! Nu mai stie nimeni vre-un link valabil ?
Langa Metrou Timpuri noi vor 82 ron pt 4 anvelope pe 14 , fara schimbare de ventil , altfel 100 fix .
Langa Cotroceni este 100 ron , pe Moinesti este 100 ron .

Macar un 60 ron ... stie undeva cineva ? Ma omoara daca merg si pt mine si pt prietena cu 2 masini ... raman fara benzina pe luna asta .
*


Cum mergi pe str Traian spre piata Traian ultima strada la dreapta inainte de semaforul de la Calea Calarasilor (Piata Traian) cum intri pe strada la 30 m pe dreapta Este fosta vulcanizare de langa posta Traian cam 60 ron
andreym24
Pentru norocosii care au Dacia si nu Renault exista o promotie in reteaua Dacia (in regulament scrie ca este doar pentru marca Dacia sad.gif )

http://www.dacia.ro/oferte-speciale/promot...ri-de-vara.html

SandelBS
Eu mi le schimb in Braila, ca in buc e mai scump si nici n-am unde sa le tin. Am schimbat mai mereu cu 13-14 lei/roata (schimbar, echilibrare si presiune), mi-am luat si teapa odata aproape de Bariera cu 80 lei si mi le-a schimbat si prost (deci si scump si servicii proaste).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.