Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema geam
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
cmnrazvan
Se intampla un fenomen ciudat, de la panou de comanda de la sofer , geamul dr fata nu se coboara , nu se ridica. De la pasagerul din dr, merge sus/jos. Asta seara insa nu a mai mers ridicat, prin urmare am stat 30 de min si m am rugat de el sa se ridice, intr-un final a vrut. Ce se intampla, de ce merge doar din dreapta fata geamul, si de ce vrea doar sa se coboare si urca doar cand are el chef? care e explicatia?
przamfiri
butonul este de vina mai precis contactele din buton...lucru discutat , trebuia sa cauti...fara suparare
Doamne Ajuta
cmnrazvan
de la sofer sau dr fata?
przamfiri
pai de unde nu merge , de la sofer zici
oricum cred ca ai doua probleme pentru ca zici ca nu a mai vrut sa mearga nici de la butonul din dreapta
la sofer sigur ai butonul stricat, daca era din macara defectul nu iti mergea nici din dreapta iar pentru problema a doua trebiue sa faci sapaturi ...
gsalexandru
Problema este la butonul din portiera soferului, si mai exact lipiturile butonului au cedat si trebuie refacute. Bafta
Radocanu
confirm ceea ce spune gsalexandru: Problema cu lipiturile din butonul soferului.., la mine dac nu mergea cel de la sofer, nu mergea nici pasagerul ... desi ala era bun
cmnrazvan
la mine cateodata nu merge de la sofer geamu dr fata, dar din dr fata merge, de cele mai multe ori doar sa fie coborat si de urcat....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.