Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Led de la airbag aprins
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
oprea_liviu2003
Un var de al meu si-a cumparat de curand un clio din 2005 si ii sta mereu aprins ledul de la airbag. stiti cumva ce ar putea sa faca?


Imi cer scuze daca mai e inca un topic pe tema asta si nu l-am observat.
aurelyan
Asta inseamna o defectiune/problema in sistem, trebuie facuta o diagnoza. Asa a luat-o sau ulterior a aparut problema?
v4l3n7in
Am avut aceeasi problema cu martorul de la Airbag + Service aprins.
Initial se aprindea cand si cand dupa care a ramas aprins vreo 3 zile. La mine problema a fost simpla: am tras scaunul de la sofer in spate, am "infipt" mufa de sub scaun mai bine si s-a stins. de atunci nu s-a mai aprins. Asta a fost in cazul meu.

Mai citeste pe forum pe aici, o sa mai gasesti informatii legate de martorul asta.
oprea_liviu2003
QUOTE(aurelyan @ 5 Sep 2011, 18:47)
Asta inseamna o defectiune/problema in sistem, trebuie facuta o diagnoza. Asa a luat-o sau ulterior a aparut problema?
*


asa a luat masina
adyx06
Daca nu se rezolva cu mufa de sub scaun neaparat trebuie o diagnoza. E posibil ca masina sa fi fost implicata intr-un accident. Oricum sunt sanse foarte mari ca airbagul sa nu functioneze cum trebuie. Mai citeste p-aici ca mai sunt cateva topicuri pe tema asta...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.