Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: instalatie gpl pe clio symbol
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
aurelnicolae
salut. vreau sa instalez gpl pe un symbol din 2008 si vreau pareri despre avantajele si dezavantajele gpl
serban24
poate te ajuta:
http://www.reno.ro/Instalatie-GPL-secventi...-8V-t87745.html
pisicutzu
QUOTE(aurelnicolae @ 4 Sep 2011, 09:44)
salut. vreau sa instalez gpl pe un symbol din 2008 si vreau pareri despre avantajele si dezavantajele gpl
*




eu unul am montat acum un an o instalatie milano , pe la 20mil cu rezervor normal (nu roata de rezerva) de 60 l (intra max 80%) si sunt fffff multumit, nu pot zice ca se simte motorul mai "puturos" . ca si dezavantaj la mine ..iti recomand sa iei butelie toroidala, la inceput zici ca nu merita cei 2mil in plus ... ca e mare portbagaju la symbol... dar dupa ce iti monteaza butelia nu o sa mai fie asa "mare" pt ca nu o pun exact in spate. eu sunt pentru smile.gif . poate as opta pt alta instalatie poate tomasetto sau landi rezo , nu sunt foarte multumit de service-ul celor din brasov (e o chestie subiectiva)
cracos
cum adica butelie toroidala ?
explica-mi si mie , ca ma bate si pe mine gandul la o instalatie GPL .
mai impartasestene si noua din "greselile '' tale ca sa nu le repetam si noi
multumim !
Val3ntin0
toroidala, adica butelie rotunda, care se monteaza in locul rezervei si este mai mica 28L parca, deci vreo 22L gaz intra in ea si ajungi sa stai cu roata aia in portbagaj... mie unul nu mi-a placut... eu am de 55L si spatiul ramas imi ajunge pt ce am nevoie, nu am vrut sa renunt la roata de rezerva..

alegerea asta cu butelia eu zic ca o faci in functie de km care ii faci si cat de des vrei sa alimentezi sau pentru ce anume folosesti portbagajul.. daca ai ocazia sa vezi un clio cu gpl, arunca o privire smile.gif
Andrei LGN
Eu am butelie toroidala si am alimentat si cu 40L deodata (mersesem pe rosu/rezerva)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.