Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme conducte antigel
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Bugghy
Salutare,

De cateva saptamani (2-3), am observat ca s-a golit borcanul cu antigel. Initial, se mai vedea putin pe fundul bidonului, dar acum nu mai e nici atat. Am amanat reparatia din lipsa timpului si pt ca masina mergea normal, iar temperatura nu trecea de jumatate nici in trafic intens, in plin soare.
Ieri, am ajuns la ultimele 2 bulinute de pe ceasul cu temperatura motorului (nu s-a aprins avertizorul ca m-am prins la timp si am ocolit aglomeratia, incat sa pot merge constant, sa nu fiu obligat sa stau pe loc). Masina a stat aprox o sapt pe loc uscat, sa verific daca gasesc balta sub ea, dar nimic. Daca deschid capota, singurul loc unde e albicios si se vad scurgeri de antigel este cel indicat in poze.
Imi poate spune cineva codul de la piesa respectiva sau macar un nume? huh.gif

Masinuta este cea din semnatura.
Va multumesc anticipat! happy.gif
espacern
Imagine generata dupa o masina cu motor asemanator cu a ta:1.4 8V...

Nr.8=8200561420-Pret 27E
Nr.7=7700869906-Pret 33E

Adapostesc termostatul intre ele..

@+
Bugghy
@espacern: Mersi mult! Poti, te rog, sa pui poza respectiva pe un site gen imageshack sau ceva de imagehosting? A aparut logo-ul de la Dacia-Reno si nu stiu sigur care e 7 si care 8. Cred ca piesa care imi trebuie este cea din dreptul scrisului "Reno" din logo. Ala este 8-ul?
Mersi mult inca o data!
espacern
Am editat si acum poti sa vezi cifrele....

@+
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.