Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ajutor,pietris in rezervor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
2fast4u_dk
Cred ca dupa ce ati citit topicul v-ati intrebat..Cum Doamne iarta-ma? smile.gif).Am 2 surioare mai mici,care,alaltaieri in timp ce se jucau pe afara s-au gandit sa ma ajute si sa-mi puna putin pietris in rezervor.Cum sufa de la rezervor e rupta,l'au putut deschide foarte usor.Cand am vazut sa-mi pun mainile in cap.Nu au pus prea mult,dar nu vreau sa am vreo surpriza neplacuta.Ar trebui sa dau rezervorul jos sa il curat?Si cum pot face asta?Multumesc mult.
romeo3108ro
QUOTE(2fast4u_dk @ 1 Sep 2011, 09:36)
Cred ca dupa ce ati citit topicul v-ati intrebat..Cum Doamne iarta-ma? smile.gif).Am 2 surioare mai mici,care,alaltaieri in timp ce se jucau pe afara s-au gandit sa ma ajute si sa-mi puna putin pietris in rezervor.Cum sufa de la rezervor e rupta,l'au putut deschide foarte usor.Cand am vazut sa-mi pun mainile in cap.Nu au pus prea mult,dar nu vreau sa am vreo surpriza neplacuta.Ar trebui sa dau rezervorul jos sa il curat?Si cum pot face asta?Multumesc mult.
*


posibil ca firicelel e nisip sa ajunga in capul pistonului,cu toate ca sorbul din rezervor nu ar trebui sa traga tot de pe fund,dar mai bine il dai jos si il cureti
lag_ph
si dupa atatia ani de benzina diluata cu diverse namoale tot e indicat sa-i dai o curatare...
2fast4u_dk
E clar,ma apuc de demontat,multumesc mult baieti.Acum vin cu alta intrebare.Cum dau rezervorul jos?Multumesc biggrin.gif
Adi R5
...daca firicelul ala de nisip o trecut desorbul din rezervor,de/prin filtru de combustibil si injectoare,camera de ardere este ca o elibereare pentru el...
espacern
Sorbul trage DOAR de jos!
Trebuie demontata puntea spate si mufele/conductele de sub bancheta,pentru demontare rezervor.
Cateva suruburi si gata e pe jos rezervorul.
Atentie la piulita mare de plastic de la gatul de sus al rezervorului(trebuie o cheie speciala).
@+
TM31BDY
De asemenea trebuie avut grija la dat jos rezerovorul la indicatorul de nivel al benzinei. Eu am patito la alta masina ... am scuturat asa bine rezervorul cand lam spalat ca am desprins sonda care indica nivelul radmasa.gif ...Nici in ziua de azi nu am reusit sa il repar,deci mare grija.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.