Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Calarasi-Otopeni, cea mai buna varianta?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
alex.marcu
Salutare,

As vrea sa va intreb care vi se pare cea mai buna ruta de la Calarasi spre aeroportul otopeni pentru un sofer cu experienta de vreo 6 ani dar care nu a intrat niciodata in Bucuresti si se pierde in trafic (mama tongue.gif).

Drumul o sa fie cam pe la miezul noptii (duminica spre luni) deci traficul cred ca nu va fi o problema. Ea insista sa mearga prin centrul bucurestiului pe ideea ca "in caz ca se intampla ceva"(pana, alte defectiuni, etc.) .

Vroiam sa va intreb ce stiti despre varianta prin Urziceni (Calarasi-urziceni-otopeni) ? sau de cea cu soseaua de centura a Buc. ? Din ce am studiat pe google maps prin urziceni e cu ~20km mai lung dar daca drumul e bun nu ar trebui sa fie probleme..


Multumesc in avans,

Alex.
adrian.paul
Pot sa iti spun ca drumul Urziceni - Bucuresti este bun. Are o banda + 3/4 banda de urgenta. biggrin.gif

Cel mai simplu este pe A2 - Centura - Dreapta spre Ploiesti si da in Otopeni. Nu prea are ce sa caute in centru.
alex.marcu
Aha, multumesc, pe centura pare cel mai simplu cand ma uit pe harta.

Dar traficul pe centura Buc este ok? Nu sunt camioane / reparatii / gropi / carute? E iluminata soseaua pe centura ?

Multumesc smile.gif
tarzy
la miezul noptii poate merge foarte bine prin oras ... nu e deloc aglomerat si salvezi minim 10 Km

Banuiesc ca va intra de pe autostrada .... merge drept inainte pana la Dristor (Mc Donalds pe stranga si saormerie pe dreapta) acolo face dreapta pe stefan cel mare si urmareste indicatoarele de Aeroport.
gospodina
A2-centura-Otopeni e cea mai simpla varianta iar centura e latita la doua benzi pe sens in partea aia. Nu cred ca e iluminata dar nu sunt gropi, cel putin de la iesirea de la Afumati si pana la Otopeni(mai departe de Afumati, catre A2 n-am mai mers de mult dar oricum distanta nu e mare).
La ora aia nu-mi inchipui ca o sa fie prea aglomerat nici in oras, pe centura, nici atat.
Bafta!
Marian66
centura e cu o banda pe sens de la a2 pana la afumati, dar nu e nimic groaznic.
totusi, la ora aia, se poate merge linistit prin bucuresti, sunt indicatoare peste tot
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.