Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mi-a disparut topicul.
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum
recinalcol
Buna ziua.
Sper sa nu deranjez prea tare dar domnul moderator (sau ce o fi el ) R19/16v mi-a suspendat contul 7 zile pe motiv ca : "8xup sub 24h Pauza 7 zile Citeste si respecta regulamentul!"
Si acum vad ca mi-a disparut si topicul.
As vrea sa-mi explice si mie cineva de ce si mai ales sa-mi arate CAND am avut eu 8 up-uri in 24 de ore.
Pe langa asta nu mi se pare normal sa fiu suspendat si sa nu pot cere o explicatie de la cineva decat dupa acea perioada de suspendare.
Va multumesc.
CRY 79
Poate nu ai avut 8 up-uri in 24h, ci 8 up-uri inainte de 24h. Adica ai dat un up in mai putin de 24h, urmatorul la fel si tot asa.
recinalcol
Nu prea cred dar din mesajul acestui moderator nu reiese acest lucru.
Eu tot astept sa binevoiasca sa-mi dea o explicatie si sa-mi arate unde am gresit.
adi_ar
R19/16V a fost chiar ingaduitor.
O pilda:
QUOTE(recinalcol @ 30 Jul 2011, 12:28)
valabil.
UP

<span class='edit'>31 Jul 2011, 09:15:</span>
up

<span class='edit'>1 Aug 2011, 09:03:</span>
up.gif

<span class='edit'>2 Aug 2011, 08:50:</span>
Valabil.
*


... si tot asa mai departe ...
DragosP
@Nenea inițiatorul: trebuie să treacă (după ceasul FORUMULUI) 24 de ore ȘI UN MINUT între două postări consecutive ale tale!
recinalcol
Bun asa e cum ziceti voi probabil nu m-am uitat foarte atent,stiam regula si nu am avut nici un interes sa ma abat de la ea.
Am mai gresit odata dar moderatorul de atunci mi-a atras atentia,ma rog...Vad ca asa se conduce forumul.
Daca se exprima corect in mesaj era ok,dar asa '8x up in 24 de ore' numai aici nu te duce cu gandul.
Si nu mi se pare corect ca cineva sa fie suspendat fara sa poata lua legatura cu un moderator.Oricum,am inteles imi cer scuze.
Si tin sa-i multumesc domnului moderator R19/16v pentru faptul ca s-a deranjat sa-mi ofere un raspuns.
Se poate inchide.
R19/16v
Ti-au raspuns colegii mei mai mult decat trebuia.
Eu ti-am spus sa citesti regulamentul. Faceai asta si aveai singur raspunsul, nu mai trebuia sa faci topic, sa te plangi ca e lumea cruda si necinstita cu tine.
Poate dau 10-15 warnuri ca ale tale pe zi. Cine crezi ca are timp sa scrie in fiecare:
1 up la 23h 12 min, 1 up la 15h 13 min, 1 up la 22h 18 min etc

Nu cred ca e o regula atat de complexa incat sa fie greu de urmat, desi vad ca e ignorata in mod constant.

Daca mai greseai cu unul, cu doua upuri, si nu dadea nimeni report la threadul tau, poate aveai o sansa sa nu te vada unul din moderatorii de la bursa, dar cand dai 100 de upuri aiurea si se aduna toate intr-un singur post, trebuie sa fiu fie nesimtit (fata de ceilalati utilizatori sanctionati) fie chior (si doctoru' a zis ca vad bine) sa nu te sanctionez si pe tine ca si pe ceilalti.

Cine te impiedica sa iei legatura cu un admin folosind siteul dedicat - http://suport.reno.ro/ mentionat la inceputul paginii pe care ai apasat NewTopic imediat ce ti-a expirat suspendarea?

Si eu iti multumesc pentru ca vei respecta regulamentul pe viitor.
recinalcol
Da, acum am inteles si de ce aveam in acelasi post mai multe up-uri.
In fine,greseala mea,si am zis ca mi-o asum.
Regulamentul il stiam mai ales ca mi s-a spus ca am mai gresit.
Dar tot cred ca se putea gasi o explicatie mai corecta si mai clara,si tot cred ca ar trebui ca cei suspendati sa poata lua legatura cu un moderator chiar si in timpul suspendarii.
Sant multi care isi mai fac un cont numai sa poata lua legatura. cu cineva.
Hai ca deja s-a vorbit prea mult si nu am de gand sa mai fac posturi pe topicul asta.
Numai bine si o seara buna.
R19/16v
Revin - http://suport.reno.ro/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.