Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Asigurari Astra
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
cristi_an_toma
Reduceri permanente la asigurari 3-5%.
Pentru detalii va stau la dispozitie: cristi.viomar@yahoo.com sau 0764534905
balanel
Salut.

Ma intereseaza daca pot face asigurare doar pentru un set de jante aliaj, montate pe masina.

Situatia e asa: masina in leasing, are de la inceput casco. Recent am achizitionat un set jante aliaj, pe care le-am pus pe masina. Am luat bineinteles legatura cu cei de la leasing, pentru a introduce in contractul de casco, deci si in rate, costul asigurarii pentru jantele respective.
In loc sa faca acest lucru, ei m-au trimis la asigurator, sa imi faca actul aditional pentru jante, urmand sa platesc direct la el contravaloarea asigurarii pentru acestea. Asta ar insemna sa platesc casco in 2 locuri, ceea ce nu imi convine deloc. De asemenea nu imi convine faptul ca m-au pus pe mine sa ma adresez direct asiguratorului, in loc sa faca ei asta. Adica ei nu se ocupa cu nimic, doar cu incasatul banilor? Pe facturile pe care le primesc si platesc nu apare numele companiei de asigurare, ci a celei de leasing. Dupa parerea mea ar trebui sa faca si ei ceva de banii pe care ii incaseaza de la mine, si aici ma refer la dobanda in primul rand.

Asa ca m-am hotarat sa caut asigurare doar pentru jante. Daca nu gasesc, nu le mai asigur si gata. Da, si in acest caz voi plati asigurare in doua locuri, dar nu le voi da satisfactie celor de la compania de leasing, alegand alta companie, nu cea implicita a lor, pentru a-mi asigura jantele.

Daca poti sa imi oferi o astfel de asigurare, la orice companie, exceptand Omniasig, astept oferta ta.

Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.