Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Propunere - integrare Tapatalk pentru vizualizarea
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum
Pages: 1, 2, 3, 4
Christiansen
Va rog sa luati in considerare instalarea pluginului Tapatalk care permite utilizatorilor sa acceseze extrem de facil forumul de pe telefonul mobil.

Va multumesc.

FAQ pentru administratorii Reno.ro:

Q: How much does it cost?
A: As a forum owner you are free to activate Tapatalk in your forum, and you are free to remove/deactivate it anytime you want to. A free version of the app is also available. There is a paid version at US$2.99 for iPhone, Android, Nokia (BlackBerry version is in beta and is currently free).

Q: Which forum system does it currently support?
A: Currently phpBB3 3.0.x, vBulletin 3.7.x/3.8.x/4.0.x, Invision Power Board (IPB) 3.0.x and Simple Machine Forum (SMF) 1.1.x/2.0.x are supported.

Q: I have multiple forums, Can I activate more than one forum?
A: Yes, you can and additional forums are free also.

Q: What's the point of this app if my members can access my site with mobile skin at no cost?
A: We received a lot of feedback from users that they want a dedicated app on their smartphone. Most users are contented with the mobile skin or a standard web browser but some of them would appreciate a full-on native app on their phone. For example Tapatalk app allows user to upload photo directly from their phone to your forum as an image attachment. We are also rolling out Push Notification support so it helps your members to stay in touch with your forums while on-the-go.

Q: Do you do rebranding / private white label for my forum?
A: Yes, please visit our rebranding page for more information

Q: What about a client for Windows Mobile?
A: We are currently no plan for Windows Mobile but will revisit it when Windows Mobile 7 is released.

Q: How does the Tapatalk Plug-in work with my forum system security?
A: The Plugin is designed to inherit all security policies from your forum system. For example, if a specific sub-forum is a restricted access, the Tapatalk iPhone client would not be able to access it unless the logging member has the authority to access it.

Q: Is this service compatible with all other 3rd party modifications that I have installed on my forum system?
A: While we don't guarantee the Tapatalk Plugin will work with all your existing modification. It allows you to experiment the compatibility with our free Lite version. We have tested with many forums with certain degree of modifications and majority of them work well with Tapatalk. Support for modified forums are courtesy basis only and we will not provide refund or any trouble-shooting if it is found that your modification caused the Tapatalk from working as designed.

Q: My organization also developed a forum system, how I can make it compatible with the Tapatalk app so our customers / members would be able to use the same app to access?
A: We can provide different level of support to assist you to develop a similar plugin system that speaks the Tapatalk language. Just drop us an email of what you have in mind.

Pentru mai multe informatii, puteti vizita site-ul lor: http://www.tapatalk.com/plugin.php
C a t a l i n
Nu e deja implementată facilitatea?
DragosP
Din câte știu eu nu.
Și tot din câte știu, nici n-o să fie, pentru că forumul are prea multe modificări aduse de admini ca să se mai poată integra cu tapatalk.
Christiansen
Ar fi pacat sad.gif Poate citeste vreun admin threadul asta.
vis-a-vis
Si eu am simtit nevoia pe telefonul meu antic de versiunea pt mobil...
Stiu ca am tot zis, dar un update la soft ar fi binevenit. Are ala de toate, inclusiv ce s-a scriptat la actualul wink.gif
aoprea
Nu stiu ce fac administratorii acestui forum, (daca mai exista) dar e pacat ca un asa de mare forum nu dispune de aceasta optiune, mai ales acum in aceasta perioada cand tehnologia a evoluat asa de mult incat aproape totul este mobil....

In ziua de azi orice forum are inclus pluginul Tapatalk

Dar se pare ca aici nu este cine sa-l introduca.... mai rau ar fi daca nu este interesul sa-l introduca...

Oare chiar e lasat in aer acest forum? (Nu vorbesc aici de moderatori... ei isi fac treaba) ...se pare ca lipseste interesul la administrator(i).
vis-a-vis
Pe ciclism.ro e pusa ultima versiune cu modul separat de bazar/bursa. E absolut cel mai destept forum pe care intru tongue.gif
C a t a l i n
Păi acolo cineva chiar folosește banii din puținele reclame în folosul comunității. Aici e plin de reclame, bursa și secțiunea de anunțuri au mai nou tarabe cu plată, dar când e vorba de IPB, e folosită o versiune din 1900 toamna.
SorinCT
Intradevar, se simte nevoia unui update la ultima versiune IPB.
klaus
cine se ofera sa porteze modificarile de cod facute pana acum?
Vad vreo mana ridicata?
C a t a l i n
Care ar fi alea? Că ciclism.ro n-are nimic în minus față de ce e aici, ba chiar multe în plus.
Markos
QUOTE(klaus @ 23 Nov 2011, 19:31)
cine se ofera sa porteze modificarile de cod facute pana acum?
Vad vreo mana ridicata?
*


Parca ZTV e programator.
marian-j
Ce ai coane cu unguru'?
Ai ramas cu sechele? unsure.gif
Tamango
QUOTE(vis-a-vis @ 23 Nov 2011, 17:11)
Pe ciclism.ro e pusa ultima versiune cu modul separat de bazar/bursa. E absolut cel mai destept forum pe care intru tongue.gif
*



Confirm, ciclism.ro rulz up.gif
A l e x
Catalin, nu e problema de bani. Prin 2002-2003, licenta IPB se vindea pe viata, adica updateurile la zi sunt disponibile si in ziua de azi daca ai cumparat atunci.

Cum spunea si klaus, e problema de modificarile pe care cei doi Alexi le-au facut acestui forum, care stiu ca au stat in calea update-urilor si in trecut. Modificarile tin mai mult de ACP din cate stiu eu, nu avem noi treaba cu ele, de asta nu vedem nimic diferit.

Ce-i drept, ar fi frumos daca s-ar trece la versiunea cea mai noua, din cate stiu vine cu un skin automat pentru mobile, deci nici nu e nevoie de Tapatalk.
L!nuX
Sau va luati mobile cu ecran mai mare (Sensation , Galaxy S2 sau 1) etc si vedeti si forumul fara probleme , eu personal nu simt nevoia de versiune pe mobil
cdadan
Despre asta era vorba? Atunci stati linistiti si nu puneti nici un tapatalk.
Sunt o gramada de site-uri care ma enerveaza, cand le accesez de pe PC intra versiunea pentru mobil, iar cand le accesezi de pe mobil, intotdeauna intra versiunea full. mad.gif
xcss
Asa patesti cand ai router wireless 04.gif
cdadan
Asa deci. Exista vreo solutie de rezolvare (pastrand routerul)? unsure.gif
DragosP
Dap.
cdadan
radmasa.gif
Tare de treaba esti ... happy.gif Acum pot sa dorm linistit (noaptea).
SorinCT
QUOTE(A l e x @ 25 Nov 2011, 14:31)
Catalin, nu e problema de bani. Prin 2002-2003, licenta IPB se vindea pe viata, adica updateurile la zi sunt disponibile si in ziua de azi daca ai cumparat atunci.

Cum spunea si klaus, e problema de modificarile pe care cei doi Alexi le-au facut acestui forum, care stiu ca au stat in calea update-urilor si in trecut. Modificarile tin mai mult de ACP din cate stiu eu, nu avem noi treaba cu ele, de asta nu vedem nimic diferit.

Ce-i drept, ar fi frumos daca s-ar trece la versiunea cea mai noua, din cate stiu vine cu un skin automat pentru mobile, deci nici nu e nevoie de Tapatalk.
*


Eventual va fi nevoie de un upgrade. Ar fi o treaba daca se poate incepe "portarea" modificarilor de acum pe cea mai noua versiune si eventual o optimizare de cod si imagini (daca e cazul).
Vorba aia... if it works fix it till it doesn't.
Poporul vrea update victorie.gif
C a t a l i n
Erau prea puține reclame pe forum, așa că a mai apărut una în fiecare thread.

Update de forum când?
bella
Ce mai conteaza...banii sa vina. Aspectul si in special utilitatea nu conteaza. death.gif
Markos
QUOTE(C a t a l i n @ 8 Dec 2011, 21:17)
Erau prea puține reclame pe forum, așa că a mai apărut una în fiecare thread.
*


Zici ca-i Softpedia rolleyes.gif
P-A-C-O
vor veni vremuri mai bune
cosmin_2300
Am sperat că după "pauza de mentenanță" o să dispară și reclama aia idioată ... sad.gif
Hack
QUOTE(C a t a l i n @ 8 Dec 2011, 21:17)
Erau prea puține reclame pe forum, așa că a mai apărut una în fiecare thread.

Update de forum când?
*


Mda, asta mai lipsea...eu nu stiam cum sa-i dau report icon_mrgreen.gif ...
Markos
În concluzie, ați cerut Tapatalk și ați primit RCAIeftin wink.gif
bella
Adminii au considerat ca e mai bun la casa omului un RCA decat figuri de genul celei cerute de intiator.
Va multumim pentru grija care ne-o purtati. down.gif
R19/16v
Probabil trebuia sa faca membershipu' platit nedumerire.gif
Markos
Pe praful asta?
bella
Da dar atunci trebuiau oferite si niste conditii...

<span class='edit'>9 Dec 2011, 11:35:</span>
QUOTE(R19/16v @ 9 Dec 2011, 11:33)
Probabil trebuia sa faca membershipu' platit nedumerire.gif
*


R19/16v
Pai da, nu vrei reclame, platesti membership.
Sau vrei acces la aria tehnica, platesti membership. Desi la noi ar fi mai multi platitori daca s-ar taxa cafeneaua...
Sau vrei sa vezi poze, platesti...

Voi nu intelegeti ca folositi forumul asta moka in timp ce alex si AlexV platesc existenta sa?

Nu-i reclama invaziva, cu flash, sunete, zurgalai si alte ciudatenii, e doar un post in plus, cu text negru, de dimensiuni normale, chiar nu reusesc sa inteleg cu ce va deranjeaza.
Markos
QUOTE(R19/16v @ 9 Dec 2011, 11:38)
vrei acces la aria tehnica, platesti membership.
*


nono.gif
R19/16v
Degeaba, grecule, acolo n-ar plati nimeni...
C a t a l i n
Pe 21 august 2006 când m-am înscris eu, erau 18499 membri înregistrați. Atunci reclame însemnau doar banner-ul de sus. Atât. Iar forumul era centrat pe aria tehnică. Și ce e cel mai important: aria tehnică aduce vizitatori datorită aportului MEMBRILOR acestui forum, nu a administratorilor.

Azi e doar o tarabă virtuală cu 72261 membri înscriși. Bursa, Anunțuri au tarabe plătite, iar pe lângă banner-ul ăla avem reclame în fiecare thread indiferent dacă ești membru înregistrat sau doar viziator.

Dacă în 2006 se puteau acoperi costurile acestui forum cu traficul generat de cei 18500 membri și vizitatori interesați de Logan, atunci acum, în 2011, cu peste 72261 membri înscriși, mult mai mulți utilizatori activi pe oricare interval orar față de 2006, gamă mult mai largă de modele Dacia, plus bazar-ul de cea mai joasă speță unde se vând până și becuri SH sau porc de Crăciun, să nu mai spună cineva că nu se pot susține costurile forumului....

E clar o afacere, dar e o afacere în stil pur românesc, adică fără update-uri, fără îmbunătățiri de vreun fel, fără măcar o notificare sau feedback din partea celor ce iau banii ăștia.

showfinger.gif
cosmin_2300
QUOTE(R19/16v @ 9 Dec 2011, 11:38)
Voi nu intelegeti ca folositi forumul asta moka in timp ce alex si AlexV platesc existenta sa?
*


Hai să n-o dăm în penibilități, că nu plătește nimeni din buzunar nici măcar un ban!
Reclamele alea din FIECARE topic nu aduc bani?!

Să numărăm câte reclame apar la o singură afișare? Haide:

- reclamă mare, sus;
- altă reclamă, tot sus (care "se face mare" când dai cu mouse-ul peste ea);
- reclama cu rca ieftin;
- altă reclamă jos;
- încă o reclamă idioată care apare aleatoriu între posturi!
bella
QUOTE(C a t a l i n @ 9 Dec 2011, 11:55)
....l, fără măcar o notificare sau feedback din partea celor ce iau banii ăștia.

showfinger.gif
*



Ba avem notificari si feedback...daca cineva posteaza 10 raspunsuri intr-un topic la care ai sbscris primesti 10 mesaje. radmasa.gif
IRONICK
QUOTE(bella @ 9 Dec 2011, 12:03)
Ba avem notificari si feedback...daca cineva posteaza 10 raspunsuri intr-un topic la care ai sbscris primesti 10 mesaje. radmasa.gif
*
Mai mai ca ai setare pentru asta, nu tine de forum, ci de modul cum iti configurezi tu abonamentele.
bucatzel
QUOTE(C a t a l i n @ 9 Dec 2011, 11:55)
Dacă în 2006 se puteau acoperi costurile acestui forum cu traficul generat de cei 18500 membri și vizitatori interesați de Logan, atunci acum, în 2011, cu peste 72261 membri înscriși, mult mai mulți utilizatori activi pe oricare interval orar față de 2006, gamă mult mai largă de modele Dacia, plus bazar-ul de cea mai joasă speță unde se vând până și becuri SH sau porc de Crăciun, să nu mai spună cineva că nu se pot susține costurile forumului....
*



mhh, discutabil. preturile la latimea de banda cresc relativ exponential. In 2006, ca si solutie de hosting, ajungea si-un pc mai potent. Acum, fara o "mica bestie" si-un CDN bine gandit nu faci nimic. Nu va ganditi ca aici sunt doar costuri de supravietuire, sunt si destule costuri de upgrade care trebuie luate in plan.

N-am habar, si nici nu ma intereseaza cati bani aduna forumu' asta din reclame, da' macar atat stiu sigur, ca nu-i tocmai ieftin nici sa-l tii in picioare.
bella
QUOTE(IRONICK @ 9 Dec 2011, 12:15)
Mai mai ca ai setare pentru asta, nu tine de forum, ci de modul cum iti configurezi tu abonamentele.
*



Aceeasi setare(Immediate email notification) o am si pe alte forumuri pe care activez si primesc o singura notificare indiferent de numarul de postari.
[attachmentid=1627771201]
bucatzel
Si nu te-ai intrebat vreodata ce inseamna daily email digest? Tot forumu' ii de vina, mama lui...
IRONICK
Pe alte forumuri se tine intradevar cont si de faptul ca ai intrat pe forum sa citesti postul respectiv. Daca de la notificare nu ai intrat, nu iti mai trimite email pentru fiecare post din acelasi topic. Mie personal imi place notficare pentru fiecare post. Le citeam in clientul de email, nu mai intram pe forum.
bella
QUOTE(bucatzel @ 9 Dec 2011, 12:33)
Si nu te-ai intrebat vreodata ce inseamna daily email digest? Tot forumu' ii de vina, mama lui...
*



Stiu ce e daily email digest. Eu vreau notificare imediata.

<span class='edit'>9 Dec 2011, 12:35:</span>
QUOTE(IRONICK @ 9 Dec 2011, 12:34)
Pe alte forumuri se tine intradevar cont si de faptul ca ai intrat pe forum sa citesti postul respectiv. Daca de la notificare nu ai intrat, nu iti mai trimite email pentru fiecare post din acelasi topic. Mie personal imi place notficare pentru fiecare post. Le citeam in clientul de email, nu mai intram pe forum.


Exactly my point.
argon
Eu propun sa ia ban userul userul rca ieftin mellow.gif
C a t a l i n
Corect era:

QUOTE(IRONICK @ 9 Dec 2011, 12:34)
Pe alte forumuri cu update-uri la zi se tine intradevar cont si de faptul ca ai intrat pe forum sa citesti postul respectiv. Daca de la notificare nu ai intrat, nu iti mai trimite email pentru fiecare post din acelasi topic. Mie personal imi place notficare pentru fiecare post. Le citeam in clientul de email, nu mai intram pe forum.
*


AR-18-MOS
QUOTE(Markos @ 8 Dec 2011, 23:22)
Zici ca-i Softpedia  rolleyes.gif
*


Baga posturi la greu, si dup-aia poti sa scapi de reclama pe Softpedia.
Avani
O problema asemanatoare am ridicat si eu AICI.

Din cate stiu, traficul pe orice website este dat de nr-ul unic de IP-uri care acceseaza pe o perioada de timp adresa respectiva. Acum, daca s-ar depune un efort din partea adminilor in vederea facilitarii accesarii forumului si pe alte device-uri in afara PC, ar aduce un plus in mapa de prezentare pentru contractele de publicitate wink.gif
Eu personal daca as avea o versiune a forumului usor accesibila si de pe smartfon, ar fi ideal. Am obosit sa tot dau zoom in - zoom out, etc.
yhattori
QUOTE(bucatzel @ 9 Dec 2011, 12:26)
mhh, discutabil. preturile la latimea de banda cresc relativ exponential.
*



cit mai e gigahertzu'?

se mai da bonus pina la -6 dB?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.