Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: R5 GTX 1.7
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 5
andishors
am reusit sa fac un r5 gtx sa functioneze si sa arate binisor (zic eu). toate operatiunile au fost executate de mine, nu a pus mecanic mana pe masina asta de cand o am eu. cam ce am reusit sa fac:
- schimbat simeringuri distributie
- schimbat amortizoare fata/spate (noi)
- schimbat flanse+rulmenti amortizoare fata(noi)
- vopsire completa
- inlocuit stergatoare
- schimbat scaune
ar fi multe altele insa acum doar p-astea mi le aduc aminte. or sa mai fie si altele, dar in timp ....
momentan am niste poze din timpul vopsirii si unele mai vechi. o sa revin saptamana viitoare cu mai multe imagini.
Adi R5
bravo tinere! Felicitari!
pakazzi
tu ai vopsit-o?
andishors
multumesc adi. da pakazzi, eu am vopsit-o, eu am facut tot la masina asta, mai putin tinichigeria(nu ma pricep, inca, si nu am scule)
andishors
am si eu nevoie de motorasul de relanti si motorul de la ventilatie, daca ma poate ajuta cineva la un pret decent i-as fi recunoscator.
andishors
Masina a fost lovita si se dezmembreaza sau se vinde pentru piese sau reparatie. 2500ron. itp valabil pana in august 2013. eu nu o mai repar.
andishors
Masina a fost radiata si dezmembrata, am multe piese disponibile daca are cineva nevoie.
http://www.reno.ro/-VAND-PIESE-RENAULT-SUPER-5-t222451.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.