Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DUSTER
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
Bulldog
Adica asta?


Cine a pilotat?
SebyAvrig
Un francez...
T.rac3Er
eu vreau sa vad filmuletul integral, cu toata evolutia de la pikes peak
GZR
Frumoasa impresie au facut...bravo lor.
Markos
QUOTE(T.rac3Er @ 4 Jul 2011, 16:20)
eu vreau sa vad filmuletul integral, cu toata evolutia de la pikes peak
*


Vezi aici.

A avut cateva ezitari în virajele stranse de pe macadam. Pe asfalt a mers de nota 10. Overall, jos palaria.
Alfred
Si aici:
http://www.automarket.ro/tv/curse-auto/vid...icial-1802.html

Am si eu impresia ca Dayraut a avut cateva ezitari, mai ales la inceput, dar cand si-a intrat in ritm mi s-a parut ireprosabil. Masina e senzationala. Bravo, Tork, Renault Sport si restul!
Iar preventiv: nu imi pasa ca nu este aceeasi masina ca Dusterul de serie! Dacia la Pikes Peak: daca cineva putea pune numele astea impreuna cu cativa ani in urma, atunci il declar Nostradamus!
Nu imi pasa nici ca este pe locul trei din trei ramasi in cursa!!! A terminat cursa, e pe podium. Pentru mine e suficient.
Markos
Timpul scos de Dayraut, 10:17:707, este unul foarte bun. Ca idee, castigatorul de anul asta, Nabuhiro "Monster" Tajima (Suzuki SX4, 910 hp) a doborat recordul traseului si a spart în premiera bariera celor 10 minute: 9:51.278 (vechiul record, 10:01.420, era tot al lui, din 2007).

Locul doi, Rhys Millen (RMR Hyundai PM580, 750 hp), cu 10:09:242, a fost destul de aproape de Dayraut. Fara acele mici ezitari, eu zic ca francezul putea lua locul doi.

Atat Tajima, cat si Millen sunt adevarate legende la Pikes Peak, cu o experienta uriasa. Mai mult, primul a condus o masina mai puternica decat Duster, iar cel de-al doilea - una foarte usoara.

Asa ca rezultatul lui Dayraut e super.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.